38 Sanatçı 39 Galeri’de sanatseverlerle buluştu

HABERLER 12 Haziran 2021 00:27
Videoyu Aç 38 Sanatçı 39 Galeri’de sanatseverlerle buluştu
A
a

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, sergilerden elde ettiği gelirin tamamıyla sanatçıları destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği üç projesinde üretilen eserlerden oluşan bir seçkiyi 39 Kalamış Marina’daki 39 Galeri’de sanatseverlerin beğenisine sundu.


İyilik İçin Sanat Derneği’nin hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçılardan 38 sanatçının eserlerinden oluşturulan sergi, 9 Haziran Çarşamba günü 39 Kalamış Marina’daki 39 Galeri’de açıldı. Sergi açılışı, İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, 39 Kalamış Marina sahibi Münteha Adalı, Aylin İşcan Yener, Nermin Aşçıoğlu, Belkıs Dorum, dernek üyeleri ve sanatçıların katılımıyla gerçekleşti.

ANADOLU YAKASININ SANATLA BULUŞTUĞU MEKAN

Gerçekleştirilen sergiler ile ilgili sanatçıların heyecanı ve aldıkları geri dönüşlerden memnun olduklarını dile getiren İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “Kısa bir süre önce tamamlanan şehrin çağdaş sanat fuarları Contemporary Istanbul ve ArtContact İstanbul’un ardından hız kesmeden yeni bir sergi ile Avrupa Yakası’nda yaşanan sanat yoğunluğunu Anadolu Yakası’na taşıyoruz. Contemporary Istanbul ve ArtContact gibi çağdaş sanat fuarlarında karşılaştığımız ilgi ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin derneğimizin çalışmalarına verdikleri destekler bizlere motivasyon kaynağı oluyor. Bu istekle sanatı daha geniş kitlelere yaymak, genç sanatçıların görünürlüklerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu vesile ile Anadolu Yakası’nın sanatla buluştuğu, derneğimizin sanatçılarına ev sahipliği yapan, yeni nesil sanatçılara görünürlük kazandırmayı hedefleyen, sanata değer veren yeni mekân 39 Kalamış Marina’daki sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.” dedi.


Küratörlüğünü Dr. Feride Çelik’in üstlendiği İyilik İçin Sanat Derneği’nin üç projesinde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserlerinden oluşan seçki, 39 Kalamış Marina’da 9 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak görülebilecek. Sergi, aynı zamanda İyilik İçin Sanat Derneği’nin www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor ve satın alınabiliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı