www.milyos.com.tr

40. İstanbul Film Festivali başlıyor

HABERLER 29 Haziran 2021 11:10
Videoyu Aç 40. İstanbul Film Festivali başlıyor
A
a

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri, 1–13 Temmuz tarihlerinde açık havada ve çevrim içinde izleyicilerle buluşuyor. Yarışmada yapımı 2020-2021 sezonunda tamamlanan 13 film yer alıyor. Ulusal Yarışma, film ekiplerinin katılımıyla Maximum Uniq Açıkhava'da gerçekleşecek. Ulusal Yarışma'dan yedi film festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org üzerinde erişime açılacak ve Türkiye'nin her yerinden izlenebilecek.

Uluslararası Yarışma ve Ulusal Yarışma'da ödül kazanan filmler, festivalin 14 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.
 

Sen Ben Lenin'in başrolünü Barış Falay ve Saygın Soysal paylaşıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi yıldız isimler yer alıyor.

Sen Ben Lenin'in konusu ise şöyle: Bir sahil kasabasının tek kurtuluş umudu turizmdir. Tam da bu sırada dalgalar kasaba sahiline bir Lenin heykeli getirir. Bu heykel kıyaya vurması, annesiyle kendisine iki kişilik bir dünya kuran fotoğrafçı Fikret, idealist bir öğretmen olan İdl, masallardan medet uman Ümit, çay bahçesi açmak için çabalayan Aziz ve belediye başkanı Asaf’ın hayatının değişmesi neden olur.

Sen Ben Lenin'in müzikleri Barış Diri'nin imzasını taşıyor. Ayrıca Seyyal Taner seslendirmesiyle Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ şiirinin bestelenmiş versiyonu filmde yer alıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı