Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden On Dokuzncu Geleneksel Cumhuriyet Sergisi Ulusal Jürili Ulusal Sergi

HABERLER 4 Eylül 2021 20:08
Videoyu Aç Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden On Dokuzncu Geleneksel Cumhuriyet Sergisi Ulusal Jürili Ulusal Sergi
A
a
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Cumhuriyet Sergisi düzenliyor. 27 Ekim 2021 tarihinde Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi Galerisinde açılacak sergi öncesi eserler jüri tarafından belirlenecek.

Başvuruda bulunmak isteyen sanatçılar başvuru formunu ve şartname şartlarının fakültenin web sitesinden ulaşılabilecekler.
http://gsf.akdeniz.edu.tr/on-dokuzuncu-geleneksel-cumhuriyet-sergisi/

Akdeniz Üniversitesi'nden yapılan açıklamada sergi hakkında şu bilgilere yer verildi.

Atatürk’ün bizlere armağan ve emanet ettiği Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü kutlamak amacıyla düzenlemekte olduğumuz 19. Geleneksel Cumhuriyet Sergimiz “Cumhuriyet Özgürlük Demek” temasıyla Doç. K. Özlem SARNIÇ yürütücülüğünde, Ulusal Jürili olarak gerçekleştirilecektir.
Kişinin engellenmeden ya da sınırlandırılmadan istediğini seçebilmesi, yapabilmesi ve hareket edebilmesi durumu özgürlüktür. Cumhuriyetimizin sağladığı fikri, fiili ve vicdani özgürlük bizlere en büyük armağandır.
Şairin de dediği gibi Cumhuriyet hürriyet demek, Cumhuriyet özgürce yaşamak, uygarlığa, çağdaşlığa durmadan yılmadan koşmak demek Cumhuriyet mutluluk demek, Cumhuriyet kol kola yürümek uygarlığa, çağdaşlığa durmadan yılmadan koşmak demek…
(Sefai Acar)
On dokuzuncusunu gerçekleştireceğimiz Ulusal Jürili Karma Geleneksel Cumhuriyet Sergimiz tüm güzel sanatlar alanlarına açıktır.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı