www.milyos.com.tr

Antalya'da Hayat Durdu, Muratpaşa Belediyesi Boş Durmadı

24 Nisan 2020 14:03
Videoyu Aç Antalya'da Hayat Durdu, Muratpaşa Belediyesi Boş Durmadı
A
a

Korona virüs salgınına karşı sokağa çıkma kısıtlamaları devam ederken Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, kent merkezinde adeta bir açık hava alışveriş merkezi olan Sinan Mahallesi çarşısında dezenfekte çalışması yaptı

Türkiye’de ilk korona virüs vakasının doğrulandığı 11 Mart’tan itibaren Antalya’da, hastaneleri, iş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları ve Kaleiçi gibi tarihi bölgeleriyle kent hayatının merkezi olan Muratpaşa’da belediyenin başladığı dezenfekte çalışmaları, sokağa çıkma kısıtlamalarında da devam ediyor.

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, hayatın durduğu kentte, giyim mağazaları, tuhafiye dükkanları, parfümeri ve aktarlarıyla adeta açık hava alışveriş merkezini andıran Sinan Mahallesi çarşısına girdi. Arazözlerle çarşının tüm sokakları başta sona yıkanıp ilaçlı sularla dezenfekte edilirken, iş makinelerinin çalışamadığı noktalara ise görevli personel ulaştı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sinan Mahallesi çarşısının Atatürk Caddesi’nin hemen arkasında günlük insan sirkülasyonun yoğun yaşandığını bir nokta olduğunu söyledi. Muratpaşa Kaymakamlığı’nın da bulunduğu çarşının aynı zamanda bir bağlantı yolu olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “Sokağa çıkma kısıtlamalarını bir fırsat gibi de değerlendirerek, aralıklarla dezenfekte ettiğimiz bölgede kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.

İlaçlama ve dezenfekte çalışmalarının ilçe belediyelerinin görevi olmamasına rağmen salgının Türkiye’ye de görülmesiyle birlikte bu alanda özel ekipler oluşturarak çalışmaya başladıklarını anlatan Başkan Uysal, “10 arazözle desteklediğimiz 75 kişilik ekibimiz bir yandan ilaçlama bir yandan da kapsamlı temizlik çalışmalarını Muratpaşa’mızda sürdürüyor. Bugüne kadar aralarında hastaneler, aile sağlık merkezleri ve polis merkezlerinin bulunduğu 720’nin üzerinde kamu alanını dezenfekte ettik, ikinci tur çalışmalarımız sürüyor. Mahallelerimiz, sokak sokak en az 4 kez yıkandı, tüm çöp konteynerleri en az ikişer kez dezenfekteden geçirildi” diye konuştu. Başkan Uysal, salgına karşı bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi.
1000
icon
Hacer ayan 24 Nisan 2020 18:24

Sayın başkan herşey için size ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özellikle maske konusunda.ben kendim imal ettiğim halde sizden çoook güzel maskelerimizi aldik

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı