Antalya'nın dört bir yanında 19 Mayıs coşkusu sürüyor

HABERLER 19 Mayıs 2021 20:15
Videoyu Aç Antalya'nın dört bir yanında 19 Mayıs coşkusu sürüyor
A
a

Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mobil etkinlikleri Muratpaşa, Demre, Finike, Kepez ve Konyaaltı'nda devam etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı pandemi döneminde Antalyalılara en güzel şekilde yaşatmak için 19 ilçede mobil konserler düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Bandırma Vapuru şeklinde dizayn edilen mobil etkinlik aracı ile üstü açık otobüsler Demre, Finike, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinde, Antalyalılara bayram coşkusu yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası (ABBO) ve pandemi döneminde mesleklerini icra edemeyen yerel sanatçılar, etkinlik araçlarından marşlar ve şarkılar seslendirerek, 19 Mayıs heyecanını caddelere taşıdı. Etkinliklerde vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtıldı. Vatandaşlar da bayram coşkusuna kayıtsız kalmadı, ellerinde bayraklarla kutlamalara eşlik etti. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi de kutlamalara katılarak, coşkuya ortak oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızı Kaleiçi yat limanından hareket eden 30 tekne ile Falez Bandı boyunca Baba Burnuna kadar büyük bir coşkuyla kutlandı. Saat 19.19'da tek yürek hep bir ağızdan İstiklal Marşı'mızı okundu. Tekneler büyük coşkuyla Yat Limanı'na girdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı