www.milyos.com.tr

Antalya'nın Renkleri Kepez Dokumapark Çalıştayı'nda buluştu

HABERLER 25 Ekim 2021 21:27
Videoyu Aç Antalya'nın Renkleri Kepez Dokumapark Çalıştayı'nda buluştu
A
a

ANTALYALI ressamlar, DokumaPark'ta 2 gün süren 'Resim Çalıştayı'nda buluştu. Park rengârenk sanat eserleriyle renklendi.

 

Kepez Belediyesi'nin desteği, ressam Ahmet Korkmaz'ın küratörlüğünde gerçekleşen 'Resim Çalıştayı'na 32 ressam katıldı. Çalıştaya sanatseverlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Parkı gezen çocuklar, gençler, yetişkinler ressamların tuvallere yağlıboya, akrilik boya ve suluboya ile yansıttıkları farklı konulardaki resim çalışmalarını büyük bir heyecan ve hayranlıkla izledi.

SANATSEVERLER DE BOYADI

Ressamlar zaman, zaman da fırçalarını sanatseverlere teslim etti, gözetimlerinde tuvalleri boyattı. Birçok çocukta tuvallerin başına geçti, ellerine boya paleti ve fırça aldı, ressam ağabey ve ablalarının yardımıyla çizim ve boyama çalışması yaptı. İki günün sonunda farklı teknik ve konularda üretilen tablolar, aynı yerde sergilenmek üzere küratör Ahmet Korkmaz'a teslim edildi.

 

AMACIMIZ SANATI SEVDİRMEK

Ressam Ahmet Korkmaz, DokumaPark'a ilki gerçekleşen 'Resim Çalıştayı'nın geleneksel hale getirilip her yıl tekrarlanacağını belirtti. Korkmaz, "Amacımız, sanatın her dalını park ve bahçelere taşımak, sanatseverlerle buluşturmak, resim, heykel, seramik, geleneksel el sanatları dallarına ilgiyi artırmak, Antalya'nın turizmden sonra bir sanat şehri olarak ta anılmasına katkı sunmak" dedi.

 

 

 

Kaynak : DHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı