Antalya Ressamlar Sokağı çok sessiz

HABERLER 8 Mayıs 2021 12:26
Videoyu Aç Antalya Ressamlar Sokağı çok sessiz
A
a
Antalya’nın önemli sanat merkezlerinden sayılan Varlık Mahallesi’ndeki Ressamlar Sokağı, şu günlerde sessiz günler geçiriyor. 1990’lı yıllarında bünyesinde 15 ressam barındıran sokak’ta 3 ressam kaldı.

Ressamlar Sokağı ressamlarından Cemalettin Timur Antalyanews’e açıklamalarda bulunarak şunları söyledi.

Ressamlar Sokağı 1990’lı yılların başında 15 kadar ressam arkadaş Varlık Mahallesi 188 Sokak’ta eserlerini üretmek için atölyeler kurdular. İlk kurulduğunda zamanlarda çok etkin faaliyetler içindeydiler. ''Ressamlar Sokağı'' adı altında dernek kurarak bir çatı altında toplandılar. Zamanla sokak etkisini kaybetmeye başladı. Pek çok ressam arkadaş atölyelerini kapattılar. Bazıları aramızdan ayrıldı. Ressamlar Sokağı Derneği’de fesih edildi. Şimdi sokakta 3 ressam arkadaş kaldık. Turhan Ekici, Hamdi Dicle ve ben. Pandemi nedeniyle bizlerde ayağımızı kestik. Sokak eski günlerini arıyor. Burası bir akademi gibiydi. Pek çok arkadaşımız resme burada başladı. Maalesef artık eski sokaktan eser kalmadı. Bu üzücü bir durum, temennimiz başta pandemi sürecinden kurtulmak daha sonra sokağı yeniden eski günlerini geri getirmek olacak dedi.
1000
icon
Tuncer Ertuğrul 8 Mayıs 2021 12:57

Cemalettin bey Turhan bey Hamdi abimiz O sokağı.. daha nice yıllar yaşamanız ve yaşatmanız en büyük dileğimdir.. O sokakta sizlerden başka.. Hayatta olan veya olmayan kimler di. Ben şahsen bilmiyorum.. Bu arada.. onları da isimleriyle birlikte anabilirmiyiz. Belki güzel anılarını da olabilir yaşadığınız.. Bir mahsuru yoksa.. Anlatarak yad edebilirsek.. Çok hoş olur.. Teşekkürler Sağlıklar dilerim. Sokağında hakkını vermiş olalım. Teşekkürlet

0 1 Cevap Yaz
Ali Cengiz KANDİL 8 Mayıs 2021 12:54

Ressamlar sokağındaki o samimiyet ;resimlerle boyalarla geçen muhabbetli günler bir daha geri gelir mi bilemem.Acïmasız koşullar hepimizi bi tarafa savurdu!!!Yine de sağlık olsun.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı