www.milyos.com.tr

Antalya yeni sanat galerisine mi kavuşuyor ?

HABERLER 11 Eylül 2021 20:19
Videoyu Aç Antalya yeni sanat galerisine mi kavuşuyor ?
A
a
Antalya Büyükşehir Belediyesince eski kapalı spor salonu ve yıkılan eski stadyumun olduğu alana yapılan Kent Müzesi çalışmaları devam ederken yine o bölgede uzun yıllar faaliyet gösteren Antalya ile bütünleşen Vatan Kıraathanesi yıllar önce yıkılmıştı. Proje kapsamında eski Vatan Kıraathanesi aslına uygun olarak yeniden inşaa edildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ne olacağı henüz karar verilmeyen yapı 17 Eylül Cuma günü DHA muhabirlerince Manavgat Yangınında çekilen fotoğrafların sergisini ev sahipliği yapacak.

Antalya GÜSAD tarafından yönetilen Antalyanews Kültür Sanat Portalı'nın yaptığı incelemelerde, yapının sergi salonu için uygun olduğu, parkın içinde olması ve kapalı otoparkı yakın olması burayı artı değer kattığı gözlemlendi.

Antalyalı ressamlar, her platformda sergi salonu sıkıntısı yaşadıklarını, Antalya Büyükşehir Belediyesinin henüz bir sanat galerisine sahip olmadığını, Yıllık 15 milyon turisti ağırlayan Antalya kent merkezinde ciddi bir sanat galerisinin bulunmaması Antalya için büyük kayıp olduğunu dile getirdiler. 

Ressamlar burasının sanat galerisine dönüştürülmesine istediler..1000
icon
HandanŞ 17 Eylül 2021 09:46

Bunun için nasıl birleşelim Önerileri olan sanatçı,sanatseverlerin ortak bir platformda buluşması lazım.

0 0 Cevap Yaz
Ayşe Topçu 12 Eylül 2021 11:26

Süper olur, Antalya'ya yakışır

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı