www.milyos.com.tr

Antalyalı resim sanatçıları Resim Festivali'ni yeniden istiyor

HABERLER 30 Mayıs 2021 13:26
Videoyu Aç Antalyalı resim sanatçıları Resim Festivali'ni yeniden istiyor
A
a
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2002 – 2003 yıllarında Cam Piramit’te düzenlediği Resim Festivali nedeni belli olmayan sebepten dolayı devam ettirilememişti. Antalyalı resim sanatçıları festivalin yeniden yapılmasını istiyorlar.

Sanatçılar, bu tür organizasyonların sürekli olmasını, geleneksel hale getirilip Antalya Film Festivali gibi marka değeri kazanmasını istediklerini, dünya kenti Antalya’ya bu tür sanatsal etkinliklerin yakışacağını, Antalya’nın bu organizasyonu için yeterli potansiyeli olduğunu, kentin bunun üstesinden gelebileceğini kaydetti.

Pandemi döneminde psikolojik olarak etkilendiklerini, bu tür organizasyonların sanatçıya ve sanatseverlere moral kaynağı olacağını ifade eden sanatçılar, yerel yönetimleri Akdeniz Üniversitesi’ni, sivil toplum kuruluşlarını, sanat derneklerini, turizmcileri, esnaf odalarını göreve çağırıp, festivale sahip çıkmalarını istediler.
 
NE DEDİLER
Ressam İbrahim Ünay Festivalin devam etmesini sanat camiası olarak çok istiyoruz. Şehirleri ve ülkeyi sanatsal faaliyetler ileri taşır dedi.
 
Doç. Dr. Terlan Mehdiyeva: Bence devam etmeli Antalya’nın buna ihtiyacı var.
 
Ressam Mustafa Köseoğlu: Sanat ve kültürün yayılması ve ülkenin gelişebilmesi için sanatın 2 büyük şehrin dışına taşması lazım. Antalya potansiyeliyle hem layıktır, hem hazırdır.. 3. Antalya sanat fuarının kentimize çokta yakışır. Üstelik yıllar önce 2 kez yapmışız, bir çıkış yapmanın zamanı gelmiştir.

Ahmet Çenit: Dünya kenti güzel Antalya’mıza çok yakışan sanat etkinlikleri kapsamında daha önce yapılan ve beğenilen iki resim fuarının devamının gerekli ve isabetli olacağı düşünüyorum dedi
 
1000
icon
İbrahim ünay 30 Mayıs 2021 20:09

Bu işe emek verecek kişi ve kuruluşların yanında olacağız. Yaşadın sanat. Selamlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı