www.milyos.com.tr

Burdur Bucak'ta eski koyun ağılı turistik hotel oldu

HABERLER 3 Kasım 2021 19:23
Videoyu Aç Burdur Bucak'ta eski koyun ağılı turistik hotel oldu
A
a

23 oda 78 yatak kapasiteli işletmede; Yüzme Havuzu, Restaurant, Çocuk Kulübü, Hayvanat Bahçesi, Dinlenme alanları, Verandalar, Yürüyüş yolları ve Fitnes imkanı bulunuyor. Doğa ile başbaşa kuş ve hayvan sesleri ile huzurlu bir tatil…

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Bucak İlçesine bağlı Kızılseki köyü’nde Eko-Turizm konseptinde hizmet veren Milyos Hobit Otel’in açılış törenine katıldı. 

Düzenlenen açılış töreninde, dua okunması ve kurdele kesiminin ardından otelin resmi açılışı yapîldı. Açılışın ardından işletme sahipleri Engin Erkan, Mesut Karakaya ve davetliler ile birlikte oteli gezen Vali Arslantaş, yetkililerden bilgiler aldı. 

Eşsiz doğal güzellikleri, kültürel mirası ve antik kentleri ile önemli bir Kültür ve Turizm Şehri olan İlimizin Turizm altyapısına hizmet edecek bu önemli yatırımın hayırlı olmasını dileyen Vali Arslantaş, eko turizm konsepti ile farklı bir tatil anlayışı sunan işletme sahiplerini tebrik etti. 

Açılışa başta Vali Arslantaş olmak üzere Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı. Alb. Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hasan Yalçın Mecikoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

NE DEDİLER
İşletme ortaklarından Engin Erkan 3 yıl süren inşaat sonunda hotelimizi yoğun bi kalabalıkla açtık. Açtığımız tesis Burdur'a hayırlı olsun. Burdur altarnetif turizm açısından önemli bir bölge. 2015 yılında Tefenni'de Tefenni Villas işletmesini hizmete açtık. Buradan elde ettiğimiz tecrübe ile 2. tesisimizi kurduk. Tesisimiz Antalya'dan 60 Km mesafede olup Burdur ili Bucak ilçesi Kızılseki Köyü sınırları içerisinde 45 dönüm arazi üzerinde kuruldu. 23 oda 78 yatak kapasiteli işletmemizde; Yüzme Havuzu, Restaurant, Çocuk Kulübü, Hayvanat Bahçesi, Dinlenme alanları, Verandalar, Yürüyüş  yolları ve Fitnes imkanı bulunuyor dedi

İşletmenin diğer ortağı Mesut Karaya işletmemiz Turizm Bakanlığı belgeli bir hotel. Pandeminin etkisi ile işletmemizin açılışı biraz geçikti. Bu arayı iyi değerlendirerek misafirlerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve memnun kalması için  düşünme fırsatı oldu. Hayvanat bahçemize  alageyikler, sülünler tavus kuşları ve evcil hayvanları ilave ettik. Yakında burada farklı etkinlikler olacak. İlk etkinliğimizi Kasım ayı içerisinde sanat çalıştayı yaparak ressamlarımızı ağırlıyacağız. Önümüzdeki aylarda sanatın diğer dallarında etkinlikler düzenleyeceğiz.Burası adeta bir sanat merkezi olacak dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı