www.milyos.com.tr

Burdur Bucak'ta Sanat Çalıştayı

HABERLER 18 Kasım 2021 19:31
Videoyu Aç Burdur Bucak'ta Sanat Çalıştayı
A
a

30 Ekim'de Bucak Kızılseki Köyünde kapılarını açan Eko Turizm Milyos Hobbit Hotel, 20-21Kasım tarihlerinde ''Zirvede Sanat Var'' adı ile ''SANAT ÇALIŞTAYI'' gerçekleştirecek.

12 usta sanatçının katılacağı sanat çalıştayına sanatçılar  doğa ile başbaşa kuş sesleri arasında doğanın sessizliği içinde resim çizecekler. Keçe sanatçısı Dr. Melek Günbey Güler keçe yaparak canlı performans sergileyecek.

Çalıştayın küratörü  Ressam Ahmet Korkmaz yaptığı açıklamada;  20-21 Kasım tarihleri arasında Antalya'dan 55 Km mesafede Burdur Bucak Kızılseki köyünde Milyos Hobbit Hotel'de  ''Zirvede Sanat Var'' Sanat Çalıştayı ile sanatsal etkinlik yapacağız. Çalıştayamıza Antalya'dan 12 sanatçı katılacak. Yaşamını Kanada'da sürdürdüren zaman zaman Türkiye'ye gelen dünyanın yakından tanıdığı uluslararası suluboya sanatçımız Atanur Doğan'ı sanat çalıştayımıza davet ettik. Severek kabul etti. Onu ağırlamaktan büyük şeref duyacağız. Tüm sanatseverleri çalıştayımıza bekliyoruz dedi. Milyos Hobbit Hotel sessiz sakin bir alanda kurulu bir tesis, çalıştay yapmak için çok uygun bir yer. Sanatçılarımız kuş sesleri ve doğanın sessizliği içinde, eşsiz manzara karşısında burada performanslarını gösterecekler. Önümüzdeki dönemlerde de buna benzer etkinlikler bu güzel yerde devam edecek dedi.

İşletme ortakları Mesut Karakaya ve Engin Erkan yaptıkları ortak açıklamada; İşletmemizi her ne kadar tatil amaçlı ile yapmış olsak bile. Burada sanatın her dalına yer vereceğiz. Sanat çalıştayları yaparak Burdur, Bucak ve bölgemizi sanatla tanıtmak için katkıda bulunacağız. Hotelimiz her türlü sanat dalını yapmak için çok uygun, özellikle resim sanatçıları için eşsiz manzaraya ve sakinliğe sahip. Onun için İlk çalıştayımıza resim sanatçılarına yer verdik. Önümüzdeki aylarda yöremizin yerel müzik sanatçılarına yer vereceğiz. Bununla da ilgili çalışmalarımız sürüyor dediler. 
1000
icon
Düzenlemiş olduğunuz bu sanat çalıştaylar çok zevkli ve yararlı faaliyetler.Tebrik ediyor ,kolaylık 24 Kasım 2021 16:55

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı