Diriltilmek için 52 yıldır bekliyor!

Yaşam 17 Ocak 2020 15:14
Videoyu Aç Diriltilmek için 52 yıldır bekliyor!
A
a
Dondurulan insanı hayata döndürmek mümkün mü?

James Bedford dünyanın dondurulan ilk insanı… Bedford tam 50 yıldır cryo tüpü içinde donmuş halde bekletiliyor. Bedford’un bu durumu akıllara beraberinde bir soruyu getiriyor? Peki geçmişte dondurulmuş insanları yeniden hayata döndürmek mümkün mü?

Dondurulan insanı hayata döndürmek mümkün mü?Cryonics Enstitüsü'nde dondurulan ilk insan, Kaliforniya Üniversitesi'nde psikoloji profesörü olan James Bedford'dur. Bedford, 73 yaşındayken cryo tüpüne girerek kendini donduran ilk insan olmuştu.

Dondurulan insanı hayata döndürmek mümkün mü?Dr. James Bedford’ın böbrek kanseriydi O ileride hastalığa bir çözüm bulunacağı ve dondurulmuş insanları geri döndürmenin bir yolunun keşfedileceği umuduyla, kendi isteği ile cryo tüpüne girmişti. Bedfor’un dondurulmasının üzerinden 50 yıl geçti.

Dondurulan insanı hayata döndürmek mümkün mü?qz.com’un haberine göre;James Bedford o günden beri resmen ölü kabul ediliyor ancak tıbben tam anlamıyla ölü olmadığı biliniyor.

Organları bozulmadan 50 yıldır cryo tüpünde buz kesmiş halde bekleyen Bedford, donmuş insanları organlara hasar vermeden geri çözmenin bir yolu bulunduğunda, tekrar hayata döndürülecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Antalya News | Haber Siyaset Turizm Sanat Magazin, Antalya hakkında herşey