Doğakent Sitesi Çocukları'ndan LÖSEV'e bağış

6 Ağustos 2020 13:46
Videoyu Aç Doğakent Sitesi Çocukları'ndan LÖSEV'e bağış
A
a

Antalya-Kundu'daki Doğakent Sitesi'nde bir grup gönüllü site sakini biraraya gelerek, yaz tatilini aileleri ile geçiren yaşları 5-12 arasında değişen çocukların çeşitli etkinlikler düzenlemelerine destek oldular.

Doğakent Çocuk Kulübü adı etrafında  21 Temmuz 2020 tarihinde toplandılar. Çocuklarla, gönüllü sakinlerin topantısında hep birlikte ortaya konacak etkinlikler planlandı.
 
Gerek Kurban Bayramı nedeni ile, gerekse sitede geçirdikleri yaz tatili sona ererek siteden ayrılacak çocuklar da dikkate alınarak,  resim, mini söyleşi, dans ve çeşitli survivor benzeri adını "Dostluk Kazanır" verdikleri  karşılaşmalar hızla planlandı. Çiçeği burnunda kulübün ilk etkinlik tarihi 30 Temmuz 2020 de ayrıca site sakinlerinden de gösteriler öncesi gerçekleşecek kermese katılımları istendi. Bu şekilde etkinlik biletlerinin satışı ve  ve kermesten elde edilecek gelirin LÖSEV'e bağışlama kararı alındı. Kulüp "üyesi" çocuklar ve organizatör gönüllü yetişkinler bu kısa sürede gruplar oluşturdular, 10 kadar çocuk 1.80x2 metrelik bir tuval üzerine farklı resimler yaptılar, bir grup çocuk koreografisini kendilerini hazırladığı dans gösterisini planladılar, bir yandan mini tiyatro ekibi oluşturuldu, ve tüm çocuklar bir yandan da 2 gruba ayrılarak, planlanan parkurda gerçekleşecek "Dostluk Kazanır" survivor karşılaşmalarına hazırlandılar 
 
30 Temmuz 2020 de  tüm site sakinlerinin davetli olacağı gösteriye özel biletler hazırlandı ve çocuklar deyim yerindeyse kapı kapı dolaşarak etkinlik biletlerini site sakinlerine sattılar.
 
Yine organizasyonu yapan gönüllü yetişkinlerin kulüp üyesi çocuklarla birlikte dizaynını kararlaştırdıkları gayet sade dans kostümlerini hazırladılar, eldeki imkanlarla karşılaşmaların parkuru hazırlandı, resim grubundaki çocuklar evlerinde hangi boya malzemesi varsa  onlarla resimlerini tamamladılar ve 30 Temmuz günü  site sakinleri kermesle başlayan programda buluştular. Çocukların resimlerinin yer aldığı tuval törenle yerine asıldı, keyifli dans gösterisi alkışlarla gerçekleşti, "Çocuktan Al Haberi" formatındaki çocuklarla mini söyleşi tamamlandı, ve site bahçesinde düzenlenen parkurda çocuklar "Dostluk Kazanır" karşılaşmalarını heyecanla ve keyifle tamamladılar. 
 
Kısa sürede, çok hızlı ama çok keyifli bu etkiniklerin sonunda gerek bilet satışlarından gerekse kermesten elde edilen gelir bayram ertesi kararlaştırıldığı gibi LÖSEV hesabına aktarıldı. Çocuklara da bu günün anısına hatıra anahtarlık hazırlandı. LÖSEV yetkililerinin de teşekkürleri çocukları ve büyükleri çok mutlu etti. Şimdi kulüp üyeleri yeni etkinliklerle sosyal yardımlaşma planları yapmakta...Bu hayırlı hareketle toplumla buluşan kardeşlerimizi, onlara destek verenleri de kutlarız. 
1000
icon
Hüseyin İRTEN 6 Ağustos 2020 20:21

Çocuklarımızın toplumun bir parçası olabilme bilinci ile yetişmesi çok önemli ve değerli, çünkü; hayatı sadece aile içi onlara özel yaşamayacaklar.Ebeveynler olarak, büyüdükleri zaman ülkelerine ve insanlığa bir katkı yapmalarını istiyorsak, öğrenimin yanında enpati kurabilmeyi ve paylaşmayı da öğrenmeleri gerek. Bu yöndeki tüm etkinlerin mutlaka bir katkısı olacaktır. Devamını diliyorum.Teşekkürler çocuklar ve katkısı olan herkese.

0 0 Cevap Yaz
Leyla İrten 6 Ağustos 2020 14:55

Örnek davranışlarıiçin kutluyorum...nicelerine

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı