www.milyos.com.tr

Dokumapark Araç Müzesi'ne yoğun ilgi

HABERLER 1 Temmuz 2022 13:00
Videoyu Aç Dokumapark Araç Müzesi'ne yoğun ilgi
A
a
KEPEZ Belediyesi'nce restore edilip 'Araç Müzesi'ne dönüştürülen eski Dokuma Fabrikası'na ziyaretçi ilgisi her geçen gün artıyor.
Dokumapark'ta açık havada gerçekleşen sanat çalıştayına katılan, üretilen eserleri de Dokum Modern Sanatlar Galerisi'nde sergilenen Antalya Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) üyesi resim, seramik, heykel sanatçıları, Mayıs ayı içinde hizmete açılan 'Araç Müzesi'ni ziyaret etti.
MÜZE DE GEÇMİŞE YOLCULUK
Antalyalı sanatçılar, 7 yılda oluşturulan ve içerisinde 100'e yakın eski model nostalji otomobil, askeri araç, kamyonet, kamyon, otobüs, traktör, motosiklet, bisiklet, tramvay, Türkiye'nin ilk uçağı, Kadir İnanır, Türkan Şoray ve Ahmet Mekin'in rol aldığı, 'Selvi Boylum, Al Yazmalım' ile Şener Şen ve İlyas Salman'ın rol aldığı 'Çiçek Abbas' adlı filminde kullalan kamyon ve minibüsün yer aldığı müzeyi hayranlıkla gezdi. Geçmişe yolculuk yaptıran, şehrin geçmişine, hatıralarına da ışık tutan müzede sergilenen araçların hikâyeleri de özgeçmişlerinde anlatılıyor.
Eski Dokuma Fabrikası'nın binaları Kepez Belediyesi'nce aslına uygun restore edilmiş, bir kısmı oyuncak müzesi, sanat galerisi, bilim merkezi, kütüphane ve araç müzesine dönüştürülerek Antalyalıların, yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulmuştu. Son açılan Araç Müzesi, her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kapılarını halka açıyor.(DHA)

Kaynak : DHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı