Eski ANSAN'ın bahçesindeki plaj şemsiyeleri tepki çekti

HABERLER 2 Haziran 2021 19:41
Videoyu Aç Eski ANSAN'ın bahçesindeki plaj şemsiyeleri tepki çekti
A
a
Mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan, bir zamanlar Antalya Sanatçılar Derneği ANSAN'ın kullandığı sanat galerisinin bahçesindeki plaj şemsiyelerine benzeyen gölgelikler vatandaşlar tarafından tepki çekti.

ANSAN buradan 2014 yılında dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatı ile polis zoru ile çıkarılmıştı. Muratpaşa Belediyesi Konyaaltı Caddesi üzerinde bir yer yaparak ANSAN'a sahip çıkmıştı.

Ülkenin her yerinden tepki çeken çıkarılma olayı Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi tepkileri en aza indirmek için Şehitler Parkı adı vererek kafeterya açmıştı.

Uzun süredir kapalı olan  Antalya'nın merkezi sayılan Kale Kapısı'ndaki bu güzide yerin bahçesinde bali tarzi gölgeliklerin dikildiği görüldü. Türk mimari yapısından çok uzak ve yabancı bir kültüre ait olan gölgelikler vatandaşlar tepki göstererek buranın daha güzel hale getirlmesini  istediler. 1000
icon
Emel Gulcin Ulket 5 Haziran 2021 03:56

Hic guzel bir goruntu degil.Illaki yapmakta duretecekseniz,bu isin uzmanindan yardim almaliydiniz.Bu guzel sehre guzellik yakisir.

0 0 Cevap Yaz
Zuhal 2 Haziran 2021 23:38

Böyle bir çirkinlik yok! Turizmin başkentine,incisine lâyık görülen bu mudur!????

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı