Genç yeteneğin hikayesi

HABERLER 27 Haziran 2021 23:01
Videoyu Aç Genç yeteneğin hikayesi
A
a

SMA Tip 2 hastası Gülçin Sipahi 8 yaşında ilgi duymaya başladığı resim yeteneğini gittiği kurslarla geliştirdi. Sanal sergi de açan azimli genç kız, “Hedefinize yürürken mutlu olmanız çok önemli” dedi.

Antalya Muratpaşa'da yaşayan SMA Tip 2 hastası Gülçin Sipahi'nin (22) evinde çizdiği resimleri sanatseverlerden büyük takdir topladı. Resim yapmaya çocukken başladığımı söyleyen Sipahi;

“Resim yeteneğim diğer çocuklara göre biraz daha ileriydi. Daha sonra çizgilerimi ve tekniğimi geliştirmek için kurslara gittim. Edindiğim bilgiler çok işime yaradı. Ben daha çok akrilik boya kullanıyorum. Aslında kursta aldığım eğitimde unun üzerineydi. Fakat sulu boya ve guaj boya ile de denemelerim oldu. Peyzaj (manzara) resimleri yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Özellikle gün batımının denize yansıması… Kimi çalışan insanların resimlerini yapmak da hoşuma gidiyor” dedi.

Sadece tek resme 6 ay emek veriyor.

SABIR ÇOK ÖNEMLİ

Karma resim sergilerine de katıldığını anlatan Sipahi; “Gittiğim kursun iki sergisine katıldım. Fakat resimlerim sergi açmaya yeterli olduğunda kendime bireysel olarak sergi açmayı düşünüyorum. Bu konuda sürekli çalışıyorum. Fakat ‘Bolluk, bereket' adı altında bir sanal sergi açtım. Sergim internette oldukça ilgi gördü.

Resim sanatında daha iyi yerlere gelmek, resimlerini daha çok insana ulaştırmak istiyorum. Benim resme başlayanlara önerim, sabırlı olmaları. İyi resim yapabilmek için çok çalışmak gerekiyor. Normalde ben sabırsız bir insanım fakat bir resme 6 aylık emek verdiğim oldu. Yani, ‘yok olmadı, yapamadım' diyerek resmi bırakmamak geriyor. İnsanlar ellerinde olan imkanlarla mutlu olamıyorlar. Tabi ki hedefleriniz olmalı ama o anda mutlu olmanız bence daha önemli.

Gülçin Sipahi “Bir atölyem olsun istiyorum” dedi…

Bende ilerleyen zamanlarda bana ait bir atölye olmasını ve orada çalışmayı istiyorum. Bir de benim iki tane köpeğim var. Onlarla birlikte kendime ait bahçeli bir evim olsun çok istiyorum. Onlarla birlikte daha huzurlu olabileceğime inanıyorum. Gezmek istediğim birçok il var. Oraları görmek istiyorum” diye konuştu.

1000
icon
Handan Şişiner 29 Haziran 2021 14:47

Harikasınız.....Hayatta kaybetmek mümkün değildir."Ya kazanırsınız,ya öğrenirsiniz"..….Yolunuz açık olsun....🙏👏🥰

0 0 Cevap Yaz
Cihannur Şenergin 29 Haziran 2021 09:03

Çok başarılı çalışmaların devamını dilerim. O gözlerdeki sevgi ışığı ile daha çok güzel işlere imza atarsınız inşallah.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı