GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel 2019 yılını değerlendirdi

Gündem 3 Ocak 2020 10:13
Videoyu Aç GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel 2019 yılını değerlendirdi
A
a

Antalya'nın köklü derneklerinin başında gelen Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD 2019 yılında boş durmadı, pek çok sanatsal faaliyetlerde boy gösterdi.

Antalyanews'e açıklamalarda bulunan GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel 2019 yılını değerlendirdi.

Antalya Güzel Sanatlar Derneği olarak 2019 yılı derneğimiz adına çok verimli geçti diyebiliriz. Pek çok sanat faaliyetlerine imza attık. Aşağıda görüldüğü gibi 2019 yılında 20 sanatsal etkinlik sağlayarak değerli sanatçılarımızın kişisel sergilerinde de yanlarında olduk dedi. 55 üyeye sahip olduklarını söyleyen Ertuğrul Hepgüzel 2020 yılında da Antalya'da sanatsal etkinlerde de söz sahibi olacaklarını, 2020 yılı Güsad için dolu dolu geçecek diyerek yapılacak sanatsal faaliyetleri sıraladı.

 

2020 yılı Şubat ayında genel kurul yapacağız. Üyelerimizden alacağımız destek ile 2020 yılı faaliyetlerini başlıyacağız. 2020 yılı Antalya'nın sanat yılı olacak. İlk sergimizi 8 Mart kadınlar günü sebebiyle Mart ayında kadın sanatçılarımızın katılımı ile açacağız. Nisan ayında Güsad Sanat Günleri düzenleyeceğiz. Sanat günlerinde konferanslar, canlı performanslar, geleneksel bahar sergilerimiz olacak.

Bu yıl sosyal sorumluluk projelerinede imza atmak istiyoruz. Hedeflerimizin arasında okullarda resim yarışmaları, yine sanatın uzanamadığı köylerimizde resim çalıştayı, köy okullarında duvar resimi yapmak olacak.  Güsad olarak Antalya dışında farklı şehirde sergilerimizle birlikte Antalya merkezde 2 veya 3 sergiye imza atacağız dedi.

Başkan Ertuğrul Hepgüzel Antalya'da sergi salonu sıkıntısı yaşadıklarını, özel galerilerin yeterli olmadığını dile getirken yerel yönetimlerin ve güçlü sivil toplum kuruluşların bu konuda yetersiz kaldıklarını söyledi. Hepgüzel sözlerini şöyle tamamladı. Sergi açmak için yeterli galeri bulamıyoruz. Bu konuda yerel yönetimlerden yeterli destek görmüyoruz. Bizleri gösterilen galeriler yetersiz. Mall Of Antalya AVM yeni galeri kurarak kapılarını bizleri açtı. Sergilerimizin bir kısmını burada açıyoruz. Buradan Mall Of Antalya sanata karşı gösterdikleri duyarlılılarından dolayı teşekkür ederim. Umarım diğer AVM leride örnek olurlar dedi.

1000
icon
yavuz ali sakarya 3 Ocak 2020 23:05

Antalya, sanat yolunda ilk adımlarını GÜSAD ile atmaya başladı. Esen Emekçil'in bu konudaki katkısı yatsınamaz. Bugün de GÜSAD (Güzel Sanatlar Derneği) dernek başkanı Ertuğrul Hepgüzel liderliğinde güzel işlere imza atıyor. sanat yolunda attıkları her adımı destekliyoruz.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Antalya News | Haber Siyaset Turizm Sanat Magazin, Antalya hakkında herşey