www.milyos.com.tr

GÜSAD Başkanından ressamlara çağrı

HABERLER 2 Ağustos 2022 15:17
Videoyu Aç GÜSAD Başkanından ressamlara çağrı
A
a
Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD Başkanı Ahmet Korkmaz Antalya’da yaşayan ressamları GÜSAD’a davet etti.

Başkan Ahmet Korkmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Derneğimizi daha güçlü hale getirmek, sanatsal faaliyetlerimizi artırmak için Antalya’da yaşayan yerli ve yabancı resim sanatı ile uğraşan herkesi GÜSAD'lı olmaya davet ediyoruz. Derneğimize üye olmak isteyen sanatçıların 0 534 627 55 80 ve 0 533 817 38 29 numaralı telefonlardan ön bilgi almaları gerekecek. Dilerlerse sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirler.  Kapımız tüm ressamlara açık.

Bu yıl 30. yılına giren GÜSAD derneğimiz kuruluşundan itibaren çalışmalarını aynı heyecan ve gayretle  sürdürmektedir.  Pandeminin etkisini kaybetmesiyle, normalleşmenin hemen ardından sanatsal faaliyetlerimize başladık. Geçtiğimiz dönemde karma sergiler tertipledik, sanat sempozyumları, resim çalıştayları gerçekleştirdik. Derneğimize üye ressamlarımız da davet aldıkları sanat çalıştaylarına katılarak derneğimizi ve Antalya’yı en iyi şekilde temsil ettiler.

Haziran ayında Konyaaltı sahilinde Plein Air adı verilen ve dünyada yaygın olan ülkemizde fazla tanınmayan açık havada resim etkinlikleri düzenledik. Yoğun ilgiyle karşılaştık. Hava sıcaklıkların artması nedeniyle Plein Air’e  Eylül ayına kadar ara verdik."
Başkan Korkmaz şöyle devam etti:

"Antalya’da yaşayan ressamların bir araya gelebileceği sanat sohbetlerini yapacağı, çayını kahvesini içebileceği bir mekan arayışı içindeyiz. Birkaç işletme ile görüşmedeyiz. Yakında bu açığı kapatacağız. Yine eksikliğini hissettiğimiz sanat galerilerinin artmasını sağlamak, yeni galeriler kazandırmak için büyük gayretle çalışıyoruz."

Başkan Korkmaz GÜSAD'ın Eylül ayından itibaren sanatsal faaliyetlere başlayacağını Ekim, Kasım, Aralık ayında yoğun tempo içinde olacaklarını söyledi.
1000
icon
Kemal yeşildağ 2 Ağustos 2022 21:13

Tebrik ediyorum hocam..Antalyada resim adına yaptığınız çalışmaları keyifle izliyor, sanata dair çabalarınızı kutluyorum. Başarılarınızın devamını diler, sevgi saygılarımı sunarım efendim.

0 1 Cevap Yaz
GÜSAD

Desteğiniz için derneğim adına siz değerli sanatseverlerimize teşekkür ederim..

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı