GÜSAD kuruluşunun 30.yılına farklı hazırlanıyor

HABERLER 27 Haziran 2021 12:46
Videoyu Aç GÜSAD kuruluşunun 30.yılına farklı hazırlanıyor
A
a
1992 Yılında Antalyalı resim sanatçıları tarafından kurulan Antalya Güzel Sanatlar Derneği kuruluşunun 30. yılına farklı hazırlanıyor. GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel konu hakkında bilgi paylaşarak şunları söyledi.

Antalyalı resim sanatçılarını tek çatı altında toplayan derneğimiz sanat alanında 1992 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. O günden beri pek çok değerli arkadaşımız derneğimizin çeşitli kademelerinde görev aldı ve derneğin gelişmesine ve yaşamasına katkı koydular.. Katkı koyan eski başkan ve yönetim kurulu üyelerine dernek adına teşekkür ederim.

Derneğimiz önümüzdeki yıl 30. yılına girecek. Antalya’da varlığını bu kadar uzun sürdüren derneklerin başında geliyoruz. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ve pandemi dönemi her kesimi etkilediği kadar sanat camiasınıda yakından etkiledi. Planladığımız sanatsal etkinliklerimizi ertelemek ve iptal etmek zorunda kaldık. Yine pandemi döneminde sanatın ne kadar değerli olduğunu insanlarımız anladı. Pek çok insanın sanata yöneldiğini gördük. Bu sanat adına güzel gelişme.


 Normalleşmenin başladığı bugünlerde, eski günleri dönmeyi heyecanla bekliyoruz.

GÜSAD’ın 30. yılı bizim için çok önemli bir yıl olacak. Dernek yönetim kurulu üyelerimizle yaptığımız istişareler ile 2022 yılı hedeflerimizi belirledik.

 Buna göre,
1-Henüz kendi özgür dernek merkezine kavuşamamış GÜSAD derneğimizi kalıcı bir dernek merkezi kazandırmak hedeflerimizin başında olacak.

2-Yine her zaman eksikliğini hissettiğimiz GÜSAD adına Antalya’nın en güzel noktasında Sanat Galerisi kazandırmak. Yanına sadece sergilerde karşılaşabildiğimiz sanatçılarımızla daha sık görüşmek ve istişare etmek için bir GÜSAD SANAT CAFE'NİN  kurulmasına sağlamak. Sanatçılarımızla burada bir araya gelerek sanat üzerine söyleşiler düzenlemek hoş sohbetlerin edildiği ortam oluşturmak öncelikli hedefimiz olacak.

3-  Yine 30. Yılda çocuk ressamlar için sergi düzenleyerek ve resim yarışmaları tertipleyerek çocuk ressamları resme özendirerek çocuklarımızın yanında olacağız.

4- Çevre köylere giderek oradalar da resim çalıştayları yaparak köyde yaşayan insanları resimle tanıştırmayı düşünüyoruz.

5-Kültür turları yaparak yakın il ve çevrelerdeki ören yerlerini turlar düzenleyeceğiz, daha sonraki zamanlarda ülkemizin güzel noktalarını gezi hedefliyoruz.

6- Antalya dışında sergiler düzenleyerek ve bu sergileri artırmayı, diğer illerdeki sanat kuruluş ve dernekleri ile ortak proje geliştirmek istiyoruz.
 
7- 2002 ve 2003 yıllarında yapılan Antalya Resim Festivalini yeniden düzenlenmesi için adım atacağız..

8- Dernek üye sayımızı artırarak gençleri aramıza alacağız. Etkin kurullarda görev vereceğiz.

9- Dayanışma Kahvaltıları ve yemekleri düzenleyerek üyelerin birbirlerini tanımlarını ve kaynaşmaları fırsatı tanıyacağız.

10- 30. yılda özel katolog çıkaracağız, değerli üyelerimizin eserlerini yer vereceğiz. Yılda 1 veya 2 defa GÜSAD Kültür Sanat Dergisi çıkarmayı düşünüyoruz.

Başkan Ertuğrul Hepgüzel Güsad olarak 30. yılımızda yapacağımız faaliyetleri başlıklar halinde özet olarak aktardım diyerek sözlerini tamamladı.
 
1000
icon
Nazan Gürses 29 Haziran 2021 11:48

Yönetimimizin başarısının esas kahramanı Ertuğrul Hepgüzel’e, özellikle Pandemi Döneminde ,diğer arkadaşlarımıza karşı gösterdiği tölorans için çok teşekkür ederiz. Yönetim kurulu üyesi. Nazan Gürses

0 0 Cevap Yaz
Kolay gelsin Dostum. Destekliyoruz. Tüm üyelerinize selamlar 28 Haziran 2021 00:03

İbrahim Ünay

0 0 Cevap Yaz
Mustafa Köseoğlu 27 Haziran 2021 14:40

Antalya sanatını ileriye götürmek için veriler bütün emekleri kutluyorum. Yapılanlarla yetinmeyip hedef büyütmek ,ufku geniş tutmak son derece önemlidir. Antalya sanatı amatörlükten kurtarılmalıdır. Güsad'ın işaret ettiği gibi hamle yapmak Antalya için kaçınılmazdır. Sanat alaninda söz sahibi olmak isteniliyorsa kıpırdanma vakti gelmiştir. Yerel yönetimlerin sanata olması gereken destekleri mutlaka sağlanmalıdır,bu konuda zorlayıci olmakıdir diye düşünuyorum. Antalya küçük yöresel etkinliklerle yetinemez .Atso dışında ,istenilen düzeyde Antalya'da halen planlanarak yapilmış bir sanat galerisi bulunmamaktadır. Eksiklerimizi bir an önce gidermek için gayret gösterenleri tekrar kutluyor ,başarılar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
Mustafa Köseoğlu 27 Haziran 2021 14:20

Antalya sanatına katkıda bulunanları kutluyorum. Yapılanlarla yetinmeyip ,büyuk düşünerek hedef büyutmenizi takdirle karşıliyorum. Sanat ufkumuzu devamlı geliştirmeliyiz diye düşünuyorum. Yapılacak çok şey var asla yetinmemeliyiz. Yerel yöneticileri sanata eğilmeleri konusunda zorlayıcı olmaliyiz. Antalya sanat konusunda amatörlükten kurtarilmalıdır .Türkiye'de belirleyici bir konuma mutlaka gelmelidir.Emekleriniz icin kutluyor tekrar teşekkür ediyorum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı