Güsad'tan ATSO'ya büyük tepki

HABERLER 26 Haziran 2021 15:48
Videoyu Aç Güsad'tan ATSO'ya büyük tepki
A
a
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yürütülen projede,Antalya’nın merkezinde yer alan duvarlar Mural Art projesi ile renklendirilirken ilk tepki Antalyalı sanatçılardan geldi. 

Antalya’da 30 yıldır kültür sanat alanında varlığını hissettiren ve bünyesinde 60 ressamı barındıran Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD yönetim kurulu yapılan proje hakkında bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiride;
Antalya  kamuoyuna önemle  duyurulur,

ATSO tarafından Antalya’nın merkezinde yer alan bazı noktalarda Mural Art ( Duvar Sanatı) adı altında proje geliştirerek boş duvarlara renklendirme yaptırmıştır. Uygulamanın yerinde olduğunu kabul ediyoruz fakat bu proje uygulamasında Antalyalı sanatçıları yer verilmediğinden dolayı ATSO ya tepki gösteriyoruz.

Antalya’da yaşamayan ve havasını teneffüs etmeyen birilerinin Antalya duvarlarına Antalya’yı yansıtması vasattan öteye gidemez.. Antalya’da resim sanatının zirvesini yaşayan onlarca ressam var, sanat dernekleri var. Maalesef ATSO derneğimize ve diğer sanatçılarımızı görmezlikten gelmiş danışma zahmetinde bulunmamıştır. Antalya’da yaşayan sanatçılar alış verişini Antalya esnafından yaparak esnafın kazanmasını gelişmesini katkı koyarak ATSO’nunda büyümesinde de payı vardır. Durum böyle iken bu tür projeler neden dışarıya yaptırılıyor anlam vermedik. 

Yine ATSO tarafından Antalya sanatına kazandırılan ATSO kültür sanat galerileri nedense Antalyalı sanatçıları sergi açmalarına kapatılmıştır. Henüz Antalya’da sergi gezme,izleme ve takip etme kültürü henüz oluşmamışken girişlerden giriş ücreti alınması kabul edilebilir durum değildir. Kentler sanatla büyür, sanatla değer kazanır. 

Topluma ilgilendiren projelerde GÜSAD olarak hiçbir maddi beklenti içinde olmadan destek vermeği her zaman hazırız. Kamuoyuna duyurulur.
GÜSAD Yönetim Kurulu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı