www.milyos.com.tr

GÜSAD Turhan Ekici'nin adını yaşatmak için harekete geçti

HABERLER 8 Şubat 2022 20:41
Videoyu Aç GÜSAD Turhan Ekici'nin adını yaşatmak için harekete geçti
A
a
Geçtiğimiz Pazar günü kalp krizi sonucu vefat eden Çağdaş Türk Sanatının öncü isimlerinden Turhan Ekici'nin adının yaşatılması için Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD harekete geçti.

Konu hakkında bilgi veren GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel şunları söyledi.
Derneğimizin üyelerinden Turhan Ekici'nin ani vefatı biz sanatçı dostlarını derinden üzdü. Acımız çok büyük. Turhan Ekici sanatçı kimliği, insani yapısı,mütavaziliği ile bizleri örnek oldu. Bitmek bilmeyen enerjisi ile her daim resim üretti. Pek çok öğrenci yetiştirdi. Derneğimizin her türlü etkinliklerinde hep yanımızda oldu destek verdi.Bilgi birikimini herkesle paylaştı. Herkes onun bilgi ve tecrübesinden faydalandı. Antalya ve Türkiye büyük bir sanatçısını kaybetti.

Antalya Güzel Sanatlar Derneği olarak sanatçımızın adının yaşatılmasını istiyoruz. İlk etapta 30 yıldır resim çizdiği Varlık Mahallesinde  Ressamlar Sokağı yanında yapılan parkın Ressam Turhan Ekici Parkı olması için Muratpaşa Belediyesine talebimizi ileteceğiz. Derneğimizin her zaman yanında olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal talebimizi geri çevirmeyeceğini inanıyoruz.. Yine önümüzdeki günlerde Turhan Ekici hocamızla ilgi neler yapabiliriz diyerek GÜSAD lı arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunacağız dedi.

1000
icon
Fergül Okudan 9 Şubat 2022 07:43

Bu öneriyi yerinde buluyor,canı gönülden destekliyorum..Ressamlar sokağı parkının,değerli hocamız Turhan Ekici adıyla anılması Antalya adına gurur vericidir..Başkanımız Ümit Uysal'ın bu öneriyi dikkate alacağını ümit ediyorum..

0 0 Cevap Yaz
İbrahim Ünay. 9 Şubat 2022 00:59

Harika düşünmüşsünüz Dostum. Yanınızdayız. Selamlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı