Antalya yeni sanat galerisine mi kavuşuyor ?

Kategori: HABERLER - Tarih: 11 Eylül 2021 20:19
Antalya yeni sanat galerisine mi kavuşuyor ?
Antalya Büyükşehir Belediyesince eski kapalı spor salonu ve yıkılan eski stadyumun olduğu alana yapılan Kent Müzesi çalışmaları devam ederken yine o bölgede uzun yıllar faaliyet gösteren Antalya ile bütünleşen Vatan Kıraathanesi yıllar önce yıkılmıştı. Proje kapsamında eski Vatan Kıraathanesi aslına uygun olarak yeniden inşaa edildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ne olacağı henüz karar verilmeyen yapı 17 Eylül Cuma günü DHA muhabirlerince Manavgat Yangınında çekilen fotoğrafların sergisini ev sahipliği yapacak.

Antalya GÜSAD tarafından yönetilen Antalyanews Kültür Sanat Portalı'nın yaptığı incelemelerde, yapının sergi salonu için uygun olduğu, parkın içinde olması ve kapalı otoparkı yakın olması burayı artı değer kattığı gözlemlendi.

Antalyalı ressamlar, her platformda sergi salonu sıkıntısı yaşadıklarını, Antalya Büyükşehir Belediyesinin henüz bir sanat galerisine sahip olmadığını, Yıllık 15 milyon turisti ağırlayan Antalya kent merkezinde ciddi bir sanat galerisinin bulunmaması Antalya için büyük kayıp olduğunu dile getirdiler. 

Ressamlar burasının sanat galerisine dönüştürülmesine istediler..https://www.antalyanews.com.tr/haberprint/antalya-yeni-sanat-galerisine-mi-kavusuyor---11448.html