Antalyalı Ressamlar Sahile İndi

Kategori: HABERLER - Tarih: 21 Haziran 2022 23:07
Antalyalı Ressamlar Sahile İndi

Antalya'da yaşayan ressamlar, Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD'ın öncülüğünde Konyaaltı Sahili'nde resim etkinliğine katıldı

Antalya Güzel Sanatlar Derneği son zamanlarda yaptığı farklı etkinliklerle adından söz ettiriyor. GÜSAD Antalya'da bir ilki daha gerçekleştirdi. Pazar günü Konyaaltı sahiline inen Güsad üyesi ressamlar burada birlikte resim çalışması yaptılar. Her hafta Pazar Günü Saat 16.00 dan itibaren  Konyaaltında resim etkinliği düzenleyeceklerini açıklayan Antalya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Ahmet Korkmaz etkinlik hakkında şunları söyledi.

Antalya Güzel Sanatlar Derneği olarak Mart, Nisan Mayıs aylarında yoğun sanat etkinlikleri düzenledik ve katıldık. Yaz sezonunun açılması ile etkinliklerimizi sahile taşıdık. Dernek üyelerimizle birlikte resime ilgi duyan ressam ve resim severleri etkinliğimize davet ettik. İlk etkinliğimizi bu hafta Pazar günü gerçekleştirdik. Antalya'da yaşayan 5 farklı ülkeden ressamlar etkinliğimize katıldı. Halkın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Her Pazar günü Konyaaltı Sahilinde olacağız, 31 Ekim'e kadar etkinliğimiz devam edecek. Resme meraklı ressam ve resim severleri her Pazar saat :16.00 Konyaaltı Plajı etkinlik alanına bekliyoruz

Yurt dışında ki; sanatçılar tarafından sıkça yapılan ve Plein Air adı verilen açık alanda resim çalışması henüz ülkemizde çok yaygın değil. GÜSAD olarak öncülük edip resim sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, insalarımızı resim sanatını sevdirmek ve özendirmek ilk hedefimiz dedi.

Başkan Korkmaz, son olarak 15 Milyon turisti ağırladığımız Antalya'da sanatsal etkinliklerin daha artırılması ve geliştirilmesi gerekir. Bu tür etkinlikler STK, yerel yönetimler, turizimciler tarafından desteklenmeli ve imkan sağlanmalı dedi.

https://www.antalyanews.com.tr/haberprint/antalyali-ressamlar-sahile-indi-61501.html