GÜSAD kuruluşunun 30.yılına farklı hazırlanıyor

Kategori: HABERLER - Tarih: 27 Haziran 2021 12:46
GÜSAD kuruluşunun 30.yılına farklı hazırlanıyor
1992 Yılında Antalyalı resim sanatçıları tarafından kurulan Antalya Güzel Sanatlar Derneği kuruluşunun 30. yılına farklı hazırlanıyor. GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel konu hakkında bilgi paylaşarak şunları söyledi.

Antalyalı resim sanatçılarını tek çatı altında toplayan derneğimiz sanat alanında 1992 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. O günden beri pek çok değerli arkadaşımız derneğimizin çeşitli kademelerinde görev aldı ve derneğin gelişmesine ve yaşamasına katkı koydular.. Katkı koyan eski başkan ve yönetim kurulu üyelerine dernek adına teşekkür ederim.

Derneğimiz önümüzdeki yıl 30. yılına girecek. Antalya’da varlığını bu kadar uzun sürdüren derneklerin başında geliyoruz. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ve pandemi dönemi her kesimi etkilediği kadar sanat camiasınıda yakından etkiledi. Planladığımız sanatsal etkinliklerimizi ertelemek ve iptal etmek zorunda kaldık. Yine pandemi döneminde sanatın ne kadar değerli olduğunu insanlarımız anladı. Pek çok insanın sanata yöneldiğini gördük. Bu sanat adına güzel gelişme.


 Normalleşmenin başladığı bugünlerde, eski günleri dönmeyi heyecanla bekliyoruz.

GÜSAD’ın 30. yılı bizim için çok önemli bir yıl olacak. Dernek yönetim kurulu üyelerimizle yaptığımız istişareler ile 2022 yılı hedeflerimizi belirledik.

 Buna göre,
1-Henüz kendi özgür dernek merkezine kavuşamamış GÜSAD derneğimizi kalıcı bir dernek merkezi kazandırmak hedeflerimizin başında olacak.

2-Yine her zaman eksikliğini hissettiğimiz GÜSAD adına Antalya’nın en güzel noktasında Sanat Galerisi kazandırmak. Yanına sadece sergilerde karşılaşabildiğimiz sanatçılarımızla daha sık görüşmek ve istişare etmek için bir GÜSAD SANAT CAFE'NİN  kurulmasına sağlamak. Sanatçılarımızla burada bir araya gelerek sanat üzerine söyleşiler düzenlemek hoş sohbetlerin edildiği ortam oluşturmak öncelikli hedefimiz olacak.

3-  Yine 30. Yılda çocuk ressamlar için sergi düzenleyerek ve resim yarışmaları tertipleyerek çocuk ressamları resme özendirerek çocuklarımızın yanında olacağız.

4- Çevre köylere giderek oradalar da resim çalıştayları yaparak köyde yaşayan insanları resimle tanıştırmayı düşünüyoruz.

5-Kültür turları yaparak yakın il ve çevrelerdeki ören yerlerini turlar düzenleyeceğiz, daha sonraki zamanlarda ülkemizin güzel noktalarını gezi hedefliyoruz.

6- Antalya dışında sergiler düzenleyerek ve bu sergileri artırmayı, diğer illerdeki sanat kuruluş ve dernekleri ile ortak proje geliştirmek istiyoruz.
 
7- 2002 ve 2003 yıllarında yapılan Antalya Resim Festivalini yeniden düzenlenmesi için adım atacağız..

8- Dernek üye sayımızı artırarak gençleri aramıza alacağız. Etkin kurullarda görev vereceğiz.

9- Dayanışma Kahvaltıları ve yemekleri düzenleyerek üyelerin birbirlerini tanımlarını ve kaynaşmaları fırsatı tanıyacağız.

10- 30. yılda özel katolog çıkaracağız, değerli üyelerimizin eserlerini yer vereceğiz. Yılda 1 veya 2 defa GÜSAD Kültür Sanat Dergisi çıkarmayı düşünüyoruz.

Başkan Ertuğrul Hepgüzel Güsad olarak 30. yılımızda yapacağımız faaliyetleri başlıklar halinde özet olarak aktardım diyerek sözlerini tamamladı.
 

https://www.antalyanews.com.tr/haberprint/gusad-kurulusunun-30-yilina-farkli-hazirlaniyor-11350.html