Ressam Hülya Topaktaş, pandemide sanata sarıldık dedi

Kategori: HABERLER - Tarih: 30 Mayıs 2021 15:56
Ressam Hülya Topaktaş, pandemide sanata sarıldık dedi
Pek çok belirsizliği içinde barındıran pandemi süreci, sanat dünyasını da derinden sarstı.

Ressam Hülya Topaktaş pandemide sanata sarıldık diyerek yasaklı günlerin dışında kendisine ait Soyut Sanat Galarisi'nde sanat üretmeyi devam ettiğini söyledi. Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD üyeside olan ressam Topaktaş, pandemi dönemini değerlendirdi.

Bir yıl önce Alpek Mimarlık  Sanat galerisinde Katıldığım Empati isimli grup sergisinin ardından Covid 19 virüsü nedeniyle herkes gibi benimde hem sosyal hayatımda ,hem de atölye çalışmalarım da birçok değişiklikler oldu.  Bu süreçte yasaklı günler dışında her gün atölyem de çalışmalarıma ara vermeden devam ettim. Her ne kadar odaklanma sorunu yaşasam da bir süre sonra içinde bulunduğumuz duruma uyum sağladım   ve yeni çalışmalara imza attım.

Bütün  dünyayı etkisi altına alan Covid salgını tüm yaşamımızı alt üst ettiği gibi sanat üzerinde de kendini gösterdi. Kendi sorumluluk duygumdan dolayı  sadece ihtiyaç halinde dışarı çıktım . Galeri ve sergilerden uzak kaldım. Eş dost akraba ziyaretlerine  mesafeli durdum. Üzerimde oluşan stresi sadece atölyem de çalışarak ,kitap okuyarak , giderdim. Durumu fırsata çevirmeye çalıştım. Sadece  online sergiler de yer aldım. İyilik bulaşıcıdır adlı projeye ve İzmir depreminde zarar gören depremzedeler yararına yapılan   resim sergisine katıldım.  Halen atölyem de çalışmalarıma devam ediyorum. Bu zor günlerin bir an önce bitmesi ni herkes için diliyorum dedi.


 


 

https://www.antalyanews.com.tr/haberprint/ressam-hulya-topaktas--pandemide-sanata-sarildik-dedi-11274.html