İnanmak istemeyeceksiniz ama burası Salda Gölü

HABERLER 29 Mayıs 2021 14:56
Videoyu Aç İnanmak istemeyeceksiniz ama burası Salda Gölü
A
a

Salda Gölü kıyısında Yargıda devam edem mahkemeye rağmen Millet Bahçesi inşaatı süsüyor. Çalışmaların devam ettiği kıyı şeridinde suyun kirlendiği bembeyaz kumsalın ise renginin değiştiği gözlendi.

ANKA’dan Tamer Arda Erşin’in haberine göre, Burdur’da "Türkiye'nin Maldivleri" olarak görülen Salda Gölü'nün yanına yapılan Millet Bahçesi projesi sürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çevrecilerin karşı çıktığı Millet Bahçesi'nin 5 Haziran Çevre Günü'nde açılacağını açıklamıştı.

CHP Burdur Milletvekili Göker; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması beklenene ve 5 Haziran Çevre Günü'nde yapılması planlanan açılışın, çalışmalar bitmediği için ertelendiğini aktardı.

KUMUN RENGİ DEĞİŞTİ SU KİRLENDİ

Gölün, Millet Bahçesi yapılan bölümündeki beyaz renkli kumların renginin değiştiği, Milli Park kıyılarındaki kumların ise doğal rengini koruduğu görüldü. Öte yandan suyun ise kirlendiği gözlendi.

Göker, "Yargıda devam eden bir mahkeme ve karar beklenen olay varken, düzenlemenin devam etmesi hukuk devleti ilkesiyle bağdaşır tarafı yok. Bu bölgede bir baraj, bir gölet yapımını biz yargıya taşımıştık. Gölet yapımı tamamlandı, yargı dedi ki 'Gölet yapımı durdurulmalı'. Şimdi ne oldu? Gölet orada duruyor. Para gitti. Garip, gurebanın yetimin hakkı çarçur edilmiş oldu. Acelecilik var" diye konuştu.

Göker, projeden birilerine "rant yaratılma" ihtimaline de dikkat çekerek, "Bu işler suistimale açık. Bu suistimalin önüne geçebilmek için, bu konuda denetleyicisi rolünde takibimiz devam edecek" diye göldeki her gelişmenin takipçisi olacaklarını açıkladı.



 
1000
icon
Emel Ülker 12 Haziran 2021 15:21

Hani dokunulmayacakti.Oralari gezerken söz vermistiniz.NE DENDI NE OLDU.KIM BU HALE GETIRDIYSE BURAYA DOKUNULMAYACAK DIYEN YONETICIMIZ BUNU YANITLAMAKI.KIM YAPTI VE NE CEZA ALD.HERKEZE HER ISTEDIGINI YAPMAK CEZASIZSA BIZDE BILELIM.

0 0 Cevap Yaz
Handan Ş. 3 Haziran 2021 20:03

Dünyanın doğa mirasına bunu da yaptık ya.....Sözün bittiği yer...😕😡

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı