www.milyos.com.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi Güncel Sanat Kulübü çevrimiçi konuşmaları başlatıyor

SANAT 16 Mayıs 2021 20:57
Videoyu Aç İstanbul Bilgi Üniversitesi Güncel Sanat Kulübü çevrimiçi konuşmaları başlatıyor
A
a
İstanbul Bilgi Üniversitesi Güncel Sanat Kulübü çevrimiçi konuşmaları 22 Mayıs 2021 saat 14:00 den itibaren başlıyor. Çevrimiçi konuşmalarının ilk konusu ''Asya Sanat Dünyasına Bakış'' olacak.

Özge Ersoy'un katılımı ile küratör, sanat yazarı ve akademisyen Derya Yücel 'in moderatörlüğünde gerçekleşecek çevrimiçi konuşmalar Zoom ve youtube live üzerinden gerçekleşecek.

 Kulüpten yapılan açıklamada, İstanbul Bilgi Üniversitesi Güncel Sanat Kulübü olarak, Doğu Asya sanat ortamına ve kültür kurumlarına yönelik ‘Asya Sanat Dünyasına Bakış’ başlıklı çevrimiçi konuşmaları başlatıyoruz. Bu konuşmaların ilkinde Asia Art Archive 'ı ele almaktayız.

Sanat dünyasının merkezlerinden biri Hong Kong'da 2000 yılında kurulmuş olan Asia Art Archive, Batı merkezli sanat tarihi yazımına alternatif olarak, Asya'daki sanatın görünürlük ve erişilebilirliğini arttırmak için çalışan bir kültür kurumu. Bugün New York ve New Delhi'de de faaliyet gösteren kurum, açık arşiv koleksiyonlarının yanında kamusal ve eğitim programları da düzenlemekte. Hong Kong'da yer alan merkezin 2017’den beri kamu programları yürütücülüğünü yapan küratör ve sanat yazarı Özge Ersoy’un; arşivde bulunan kadın sanatçılar ve Guerrilla Girls ile yaptıkları çalışmalar ile Asya sanat ortamında gerçekleştirdikleri çeşitli programları ele alacağı sunumda, arşivleme ve sergileme pratiklerinde kadın sanatçıların temsili üzerine bir konuşma ortamını izleyici ile buluşturuyoruz.

22 Mayıs 2021, saat 14.00 'da, Özge Ersoy'un katılımı ile küratör, sanat yazarı ve akademisyen Derya Yücel 'in moderatörlüğünde gerçekleşecek çevrimiçi konuşmada sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Zoom ve Youtube Live üzerinden gerçekleşecek olan etkinliğe kayıt olmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz. Konuşmanın Zoom linki ise katılımcılara etkinlik öncesinde mail üzerinden iletilecektir.
Etkinlik hakkında detaylı bilgi için @bilgiguncelsanat Instagram hesabını takip edebilirsiniz.
 
  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı