www.milyos.com.tr

Kaleiçi Evleri Ressam Kemal Çankaya'nın fırçasından bir başka güzel

HABERLER 4 Ocak 2020 19:34
Videoyu Aç Kaleiçi Evleri Ressam Kemal Çankaya'nın fırçasından bir başka güzel
A
a
Antalyalı  ressam Yusuf Kemal Çankaya'nın suluboya ile çizdiği Antalya Kaleiçi resimleri ile dikkat çekiyor.

Bahçelievler Pamir Caddesinde kendi atölyesinde sanat çalışmalarını sürdüren Yusuf Kemal Çankaya'nın suluboya resimleri sanatseverler tarafından oldukça ilgi görüyor. Sanat çalışmaları ve geçmişi hakkında Antalyanews'e konuşan Ressam Çankaya şunları söyledi.

Resim ile tanışmam 50 yıl oldu. Karakalem ile resim serüvenim başladı. Uzun yıllar yağlıboya çalıştım.  Akrilik boya denemelerim oldu. Son yıllarda suluboya üzerinde yoğunlaştım. Özellikle çocukluğumun ve gençliğimin bir kısmının geçtiği Kaleiçinden evleri ve sokakları çiziyorum. Son zamanlarda İstanbul resimlerini çalışıyorum. Çalışmalarımı Bahçelievler Mahallesi Pamir Caddesi üzerindeki Kemal Çankaya Sanat atölyesinde sürdürüyorum. Şimdiye kadar 20 yakın kişisel sergi açtım. 100 den fazla karma sergilere katıldım dedi.
1000
icon
Tuncer ertuğrul 10 Mayıs 2021 08:37

M. Kemal Çankaya Bence antalyada kaleiçinde.. gelmiş geçmiş önemli ressamlarımız dan birtanesidir. Suluboyadaki ustalığı tartışılmaz.. Ayrıca beraberinde bulunduğu arkadaşlarınada tekniğini göstermekten imtina etmez. Coşkuludur Arkadaş dost yanlısıdır.. Ayrıca Antalya sevdalısıdır.. Kolay gelsin ustam.. M. Kemal Çanlaya sağlıklı nice günler dilerim.

0 1 Cevap Yaz
Ümmühan Acar 5 Ocak 2020 13:08

En beğendiğim ressam her çalışması ayrı güzel bir arkadaşım suluboya çalışmalarına inanamadı çizim fotoğraf üzerinden kopya mı diye sordu bu kadar kusursuz orantı ve perspektif olamaz diye

0 0 Cevap Yaz
Halide Benteşen 5 Ocak 2020 05:40

Resimleriniz muhteşem...Ellerinize sağlık ...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı