Kumluca'da Bakkallar 7/24 Açık Olabilecek

25 Ocak 2020 00:29
Videoyu Aç Kumluca'da Bakkallar 7/24 Açık Olabilecek
A
a

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, bakkal, market ve benzeri işletmelerin, açılış ve kapanış saatlerinde yeni düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, bakkal, market ve benzeri işletmelerin, açılış VE kapanış saatlerinde yeni düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.

Kumluca İlçesi'nde, bölge halkının önemli bir kısmının çiftçi olması  dolayısıyla, özellikle süt ve benzeri önemli gıda alışverişlerini, geç saatlerde yapabilmeleri için, daha önce erken saatlerde kapanan bakkal, market ve benzeri iş yerlerinin açılış kapanış saatleri, encümen kararı ile yeniden belirlendi. Çiftçi vatandaşların yoğun sera işleri nedeniyle iş bırakma saatlerinin geciktiğini belirten Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu; ‘’Biz bu kararı öncelikle çocuklarımız da süt içebilsin diye aldık. Vatandaşlarımız süt, mama ve bez gibi acil ihtiyaçlarını, zaman mefhumu olmadan yapabilmeleri için encümenimizle böyle bir karar verdik. 7 gün 24 saat bakkallarımız, artık açık olacak. Belediyemize dilekçe ile baş vuran bakkallarımıza, açma yetkisi verilecek’’ dedi.
Diğer yandan vatandaşlar da;" İlçemizde bakkallar saat 23'e, 24'e kadar zaten açık. Bu uygulama gasp ve tatsız olaylara zemin hazırlayacaktır. Belediye, böyle boş işlerle encümenin mesaisini heba edeceğine, daha pozitif icraatlar yapsın" dediler.

Mehmet ALPTEKİN / KUMLUCA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı