www.milyos.com.tr

Madina'dan göz kamaştıran eserler

HABERLER 10 Ağustos 2020 10:34
Videoyu Aç Madina'dan göz kamaştıran eserler
A
a

Türk eşiyle birlikte yaz mevsiminde Antalya'da, kış mevsiminde Rusya'da yaşayan Rus ressam Madina Ezgintürk, son bir yılda tuvalle buluşturduğu çalışmalarını Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Rusya'nın başkenti Moskova'da doğup büyüyen, 2002 yılında Kültür ve Sanat Enstitüsü'nden, 2011 yılında da Rusya Halklar Dostluk Üniversitesi'nden mezun olan Madina Ezgintürk, 2014 yılından itibaren de profesyonelce resim yapmaya başladı. Ezgintürk, son bir yıl içinde yağlıboya tekniğiyle ürettiği resimlerini bir alışveriş merkezinin güzel sanatlar galerisinde sergiledi.

PANDEMİ KURALLARINA UYDU

Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) desteğiyle açtığı sergisi için pandemi kurallarına uyup açılış töreni yapmayan Madina Ezgintürk, "Her gezdiğim ülkeden renkli sosyal yaşamları, insan portrelerini, doğal güzellikleri ve hayvan figürlerini bez tuvallerime yansıttım" dedi. 

'TURUNCU YOL' ADINI VERDİ

Serik'e bağlı turistik Kadriye'de yaşayan Madina Ezgintürk, evinin bir odasını sanat atölyesine çevirdi. Moskova'daki evlerinin de bir odasını atölye olarak kullandığını belirten Ezgintürk, Antalya'da açtığı resim sergisine 'Turuncu Yol' adını verdi, resimlerini 'Gittiğin yolu kendin seç, kaybolur isen kendi yolunda kaybol, hayallerin sana ait olsun, mutlulukla son bulsun' sloganıyla ürettiğini ifade etti.

DHA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı