www.milyos.com.tr

''Küçük İşler'' Büyük Hedefler

23 Ocak 2020 13:23
A
a

 

3 Şubat Pazartesi günü Antalya'da güzel bir sanat etkinliğine tanık olacağız. Sanat yaşamını Antalya'da sürdüren sanatın zirvesinde 23 ressamım katılacağı karma resim sergisi Mall Of Antalya Sanat Galerisi'de açılacak.

Dernek sergilerinin dışında bu kadar yüksek katılımlı bir sergi henüz Antalya'da yapılmamıştı. Bir atölye toplantısında kararlaştırılan sergiye Antalya'nın değerli resim duayenleri davet edildi. ''Küçük İşler'' adının verildiği sergiye her sanatçı 40x40 ölçülerinde 4 er eser ile katılacak. Uygulama komitesi ve sanatçılar şu günlerlerde hummalı bir çalışma içerisinde. 92 eser Mall Of Antalya Sanat Galerisinde sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Antalya'da yaşanan galeri sıkıntısını bir nebze de olsa Mall Of Antalya AVM giderdi. Serginin adı Küçük İşler olabilir ama Antalya'da sanat adına büyük ses getireceğine eminim. Bu tür sergilerin her geçen gün artması tek dileğimiz. Antalyalı sanatçılar elini taşın altına koydu. Sıra yerel yönetimlerde, STK larda, Turizmcilerde, Antalya'da bir değil en az 10 tane sanat galerisine ihtiyaç var.

Sanat ve Turizm

Antalya bu yıl 15 milyon turist ağırladı. Hatta rekor üstüne rekor kırdık dedik. Övündük, sevindik, turizm patladı dedik. Acaba ülke ekonomisime ne kadar katkı koydu ? 15 milyon turistin kaç tanesi galeri gezdi ? Nerede galeri var ki; nereye gezsin değil mi? Malesef turizmi sanatla birlikte geliştirilemedik. Antalya'da sanat, hep itildi kakıldı galerileri kapatıldı, yerinden kovuldu, dışlandı, sahiplenilmedi.

Paris'teki Loure Müzesi'nin 2019 yılı ziyaretçi sayısı kaç biliyormusunuz ? Tam 10 Milyon 200 bin. Giriş ücreti ise zamana göre değişiklik gösteriyor. 20 ile 50 euro arasında değişiyor. Yıllık gelirleri girişten 400 milyon EURO. katalog, dergi, hediyeliklerden elde ettikleri gelirler ile birlikte gelirleri ikiye katlanıyor.

. E. G. Benite der ki, Sanat eserleri bir medeniyeti sonraki nesillere anlatan şahitlerdir

 

3 Şubat'taki sergi Antalya sanatı için bir miat olacak. Tüm sanat severlerin bu sergiyi görmesini tavsiye ediyorum.

Katılan Sanatçılar

-Hamdi Dicle
-Mustafa Köseoğlu
-Turhan Ekici
-Nuri Sezen
-Cemalettin Timur
-Tuncer Ertuğrul
-Gülay Eroğlu
-Mehmet Emin Erşan
-Murat Oğuz
-Özlem Deviren Oğuz
-Ahmet Çenit
-Abdurrahim Güney
-Ahmet Korkmaz
-Gonca Çağlar
-Ertuğrul Hepgüzel
-Melek Günbey Güler
-Zeynep Çetinkaya
-Y.Kemal Çankaya
-Hülya Topaktaş
-Hamiyet Köseoğlu
-Sinan Demir
-İbrahim Ünay
-Mehmet Ali Önder

1000
icon
Selahattin Gökoğlan 24 Ocak 2020 20:59

Biz bize,siz size, kolkola. Bu tür etkinlikler kaliteye yönelik,daha geniş yelpazesi düşünülmez.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı