www.milyos.com.tr

Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD

1 Mayıs 2021 14:25
A
a
Bugün dahi tarihe ışık tutan ilk çizimler de göstermektedir ki, insanoğlunun var oluşuyla başlayan, duygu, his, tasarı, güzellik ve estetik vb anlatımlarla, bunların çeşitli metod’lar ile nakledilmesi, ortaya yaratıcılık ve bir sanat yapıtı çıkarır. Sanat insanı farklı kılar; merhamet, vicdan, nezaket, iyilik, dostluklar gibi kavramları ortaya çıkarır.

Hayatın içine ruhumuzu katarak, yüreğimizden gelen seslerle, gölgesinde sanat yapılan, sanat konuşulan, bir hayalin gerçekleşmesini görerek tüm toplumla paylaşmak toplumu yücelmesini; sanatı yayılmasını, sanatın tanıtılmasını eserlerin paylaşması yoluyla olacağı düşüncesiyle mümkün olacağı inandık. Topluma sanatıyla hizmet vermesini ve toplumun da sanatla zenginleşmesini amacı ve toplumun sanatla yüceliği inancı ile 1992 yılında Plastik Sanatlar Koruma ve Geliştirme adı altında çalışmalarını sürdürmüş olup daha sonra sanatçılarını, onların eserlerini faaliyetlerini ve etkinliklerini ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak amacı ile Güzel Sanatlar Derneği‘’GÜSAD’’ olarak değiştirilmiştir.

Çeyrek asırlık deneyimi ile GÜSAD Antalya’da plastik sanatların ve bu alandaki deneyimli ve genç sanatçıların gelişimini ve tanıtımını  sağlayarak sanatta kaliteyi hedefleyerek, yerel, şehirlerarası, uluslar arası işbirlikleri ile sanatsal faaliyetlerde yönlendirici rol üstlenmiştir. Çeyrek asırlık deneyimiyle Güsad bugün olduğu gibi; sanata özverili yaklaşımı ile Antalya’nın bir sanat ve kültür kenti olması için atılımlarına devam edecektir.
1000
icon
Ali Cengiz KANDİL 2 Mayıs 2021 10:34

Ertuğrul başkan çok güzel bir tesbitiyle GÜSAD'ı anlatmış.Tebrik ederim. 🎨♥️👏👏👏

0 2 Cevap Yaz
OLCAY KONYA 1 Mayıs 2021 21:02

Güsad ile ilgili görüş ve gelişimleri ifade ietmiş olduğunuz yazınız, derneğimizin varlığı ve tanıtımı bakımından yararlı olacaktır.. Birkaç.dalda birden yapılmakta olan.çalışmalar, ilerisi.için güzel ve taktire şayan teşebbüsler olarak.değerlidir..Başarılarınızın devamı dileklerimle...

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı