Böyle Dert Bitmez

6 Mayıs 2021 00:55
A
a

Herkese tekrar merhaba, kaldığımız yerden devam etmeye ne dersiniz? 

Bundan bir kaç yazı önce henüz hayatımızda “covid” yokken bir yazımda size hastalıklardan bahsetmiştim, dikkatli olmamız gerektiğini aslında basit olarak gördüğümüz fakat yaşantımızdaki en önemli faktörlerden birinin ellerimizi yıkamamız olduğunu. Hemen sonrasında da hayatımızı saran sokağa adım atamayacak hale getiren bu illet hastalıkla karşılaştık maalesef.İşimizi kaybedenlerimiz oldu, hayatımızda en değer verdiklerini kaybedenlerimizde.. Fakat hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik! 

Biliyorum ki benim ve bir çoğumuzun zoruna giden asıl meselelerden biride “tam kapanma” adı altında olan “haksız” kapanma. Evet, haksız kapanma çünkü; bu bizleri eve kapatmaların yani sözde kapanmaların asıl amacı nedir? Ülkemizden bu illeti en aza indirgeyerek yok etmek. 

Gelgelelim ki bu durumdan çalışanlar muaf, turistler muaf, çalışan annelerin kreşe giden çocukları muaf, kreş öğretmenleri de muaf muafta muaf..

Ha bu arada otellerde açık tabii parası olan da muaf, otel çalışanları da muaf akşam mesaiden sonra eve gelip eşlerine covid bulaştırmazlar çünkü eşleride komşusuna bulaştırmaz, komşusu da markette eve ekmek götüreceğim diye uğraşan henüz 18 yaşındaki gençliğinin bağrındaki annesinin kuzusuna bulaştırmaz.. 

 

Şimdi gelgelelim asıl soruya.. 

 

Değdi mi 18 gün boyunca evden çıkmayışımıza? 
 

Bir diğer önemli konuda market alışverişlerindeki kısıtlamalar. 

Şimdi benim anlamadığım tam olarak ne olsun istiyorsunuz? 

Bana kalsa marketlerdeki kırtasiye ürünlerine %50 indirim kararı verirdim. 

Ülkenin kültür seviyesi belli zaten belki bu süreçte bazı insanlar kitap okuma alışkanlığı kazanır. 

Ya da siz ne istiyorsunuz 6 yaşındaki çocuğun etkinlik yapacağı fon kartondan, uhudan? 

Ya da diyelim ki üniversite sınavına girecek olan bir öğrencinin durduk yere bilgisayarı bozuldu? Konu anlatımı dinlemesi gerekiyor günde 1 saat 2 saat.

İlla internetten sipariş versinde beklesin mi 3 iş günü 5 iş günü? 

Sonuçta sınavlarıda ileri tarihe ertelemiyorsunuz. 

Sahiden tam olarak ne olsun istiyorsunuz? 

Bu arada kesinlikle kurala uymayan otellerin kapatılmasına, ceza yemesine falan karşıyım nedeni de siz zaten onlara bu yüzü verdiniz. 

100 kişi aynı havuza giriyor aynı tuvaleti kullanıyor sorun yok fakat dans edip eğlenmeleri büyük problem. Çünkü covid müziği sevmez, dans edeni öldürür, alkol içeni süründürür! 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı