Fikir ve tavsiye

28 Ağustos 2020 12:51
A
a

Vurgulanmış bir cümle ya da bir kelime o cümlenin ya da kelimenin hiç şüphesiz ki gerçek olduğunu mu gösterir?

Bir insanın ümitsizliğe kapılmasının sebebi içinde bulunduğu durum mudur?

Her zaman hatırlayın; hayatınız ile ilgili vereceğiniz en önemsiz karar bile kararsızlıktan iyidir.

Bu yüzden size verilen tavsiyeleri yine her zamanki gibi dinleyin çünkü dinlemek kitap okumak gibidir ya da bir yerleri gezmeye de benzetebiliriz bu durumu. Her ne kadar biteceğini bilseniz bile, size kattıklarını asla unutmazsınız. Günün sonunda farklı bir bakış açısı kazanmış olursunuz.

Bir kaç kitap tavsiyesi;

İlk olarak; Daniel Keynes’in, Algernon’a Çiçekler adlı romanı.

Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Yıllar önce yazılan bu kitap sizlere birçok duyguyu aynı anda yaşatacak ve bu kitabı okumadan önce bir solukta okumak dedikleri şeyin anlamını tam olarak kavrayamamıştım. Kitabın kahramanı Charly bana çok şey öğretti. Belki sizlere de bir faydası dokunur.

Fakat şunu da söylemeliyim; her güzel kitabın filme uyarlandığı gibi bu güzelim kitabında gözünün yaşına bakmayıp filmini yapmışlar. Aslında kitapların filme uyarlanmasına karşı değilim ama eğer kitabı okuyup daha sonra filmi izlerseniz ne demek istediğimi çok net anlayacaksınız. Yinede başrol oyuncusu Robertson’un hakkını yemeyelim gayet başarılı bir oyuncu. Fakat ben 32 yaşındaki Charly rolü için Nick Bateman ya da Henry Cavill gibi birini beklerdim diyeceğim fakat o zamanlara karşın bu mümkün değildi yönetmen de haklı.

İkinci olarak; Canan Tan’dan bir kitap önereceğim. Kitabın adı “Yüreğim Seni Çok Sevdi” Bu kitabı size önerme sebebim ise aşkı en iyi anlatan bir hikaye olduğunu düşünme sebebimdir. "Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime...” demişti Murat.

Çünkü biliyorum sizler konunun içinde aşk geçen her şeyi çok seversiniz.

ve son olarak bir film önermek istiyorum.

Robert Schwentke’nin yönettiği aslında Audrey Niffenegger'in kitabı olan “Zaman Yolcusunun Karısı”

Aslına bakarsanız bu kitabı okumadım çünkü izlediğim şeyleri okumamak gibi bir huyum var fakat daha önce o kitabı okumuş olsaydım filmi izlerdim.

Ama Algernondaki gibi hayal kırıklığına uğratmayacak bir film ya da belki de ben kitabı okumadığım için böyle düşünüyorumdur.

Bu hikaye de size birçok duyguyu aynı anda yaşatacak bir hikaye.

Belki de fikirlerinizi değiştirip hayatınıza farklı bir bakış açısı kazanmanıza sebepte olabilecektir. Yani en azından ben öyle umuyorum.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Antalya News | Haber Siyaset Turizm Sanat Magazin, Antalya hakkında herşey