İtalya'dan Sanat Dolu Sevgilerimle, Merhaba"

9 Mayıs 2021 21:05
A
a

Sevgili Sanatçılar ve/veya Sanatseverler,

Sizlere İtalya’nın tasarım ve moda başkenti Milano’dan, bir sanatçı ve sanatın yer aldığı her konuyu araştıran; bilgilerini tutkuyla ilgili kişilere aktaran bir anlatıcı olarak mutlulukla yazıyorum.

Kimdir, Aslıhan Sondrio, diye soracak olursanız; profesyonel sanatçılığın yanı sıra, Milano’da bir çok kültür sanat ve aile eğitim merkezlerinde eğitimler; Türkiye’de ise önde gelen kültür sanat platformlarında çevrimiçi seminerler veren, uzun bir süredir Milano’da yaşayan bir Türk’üm.

Bu köşede sizlerle belirli aralıklarla sanat tarihi gizemleri, önemli sanatçılar ve sanat figürleri, çağdaş sanat, modanın/sinemanın/müziğin görsel sanatlarla ilişkisi, yakın moda/sinema/müzik tarihi, İtalya ve şehirleri; bu şehirlerin en önemli başyapıtları ve en enteresan aktiviteleri ile ilgili bilgi ve nazicane görüşlerimi paylaşacağım. Bana bu güzel onuru yaşatan Güsad’a da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Hem sanat sistemini hem de sanat dünyasını kapsamaya çalışarak, sanatı ve sanat tarihini çağdaş bir gözle yorumlamaya çalışacağım yazılarımı umarım keyifle okursunuz... Sizlere sağlıklı günler diliyor ve “Arrivederci!” yani tam çevirisiyle “Bir daha görüşene kadar hoşçakalın!” diyorum.

 
1000
icon
Tuncer Ertuğrul 05366177763 antalya 10 Mayıs 2021 08:51

Aslığan hanım. italyada bizim okuldan devlet tatbiki güzel sanatlar yüksek okulundan ressam dekoratör. hasan yivlialın Arkadaşım dostum var. tanışmak röportaj yapmak gibi bir girişiminiz olacak olursa.. size telefonunu verebilirim. Onun oradaki çalışmalarını sanat görüşlerini bizlere aktarmanız mümkün olur. Bilgileniriz.. Güsad da yazacaklarınızıda da sabırsızlıkla bekliyorum.

0 0 Cevap Yaz
Aslihan Sondrio

Size Whatsapp’tan yazdım Tuncer Bey. Çok teşekkürler.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı