Sen Muhteşemsin

17 Eylül 2020 10:02
A
a
Kötü bir döneme girdiğinde ve herşey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmış gibi geldiğinde , sakın pes etme! Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır.
MEVLANA

Herkesin bir ya da birden daha fazla sınavı vardır bu hayatta. Önemli olan nasıl mücadele ettiğindir. Gülümse ve tekrar ayağa kalk. Ve bil ki her olan senin için iyi olandır. Öğren… geliş…. Büyü…
En zor anlarında içindeki gücü daha çok gör… bu güç sana verilmemiş olsa olan herşeyle zaten mücadele edemezdin. Çok mu kalbin kırıldı? Hiç beklemediğin sözler mi duydun? Farket… bunu da sen yarattın… Bu da sana kendinle ilgili birşeyler göstermek için geldi… Altında yatan travmaları, bilinçaltı kodlarını bul… Sevgiyle Kabul et… kendini de söyleyeni de sevgiyle Kabul et… Eskiler “kötü söz sahibinindir” derdi küçükken bize 😊 Ne kadar masumca ve ne kadar safça bir avuntuydu bizim için… fakat şimdi gör ki bu duyup duyacağın en doğru şeylerden biri… Çünkü onun gördüğü ve söylediği aynasıdır… Senin gördüğün, düşündüğün ve söylediğin de senin aynandır…Gördüğünden , duyduğundan, düşündüğünden dolayı hiddetleniyor , öfkeleniyorsan, içindeki o bam teline dokunuyorsa bil ki o duyduğun, gördüğün düşündüğün senin de taaa içlerinde bir yerlerde derinlerde yatıyordur… ,Aynanı görmeni söylüyordur… Herşeyin herkesin senin bir parçan olduğunu Kabul et… bırak gelsin hayat geldiği gibi… sadece gülümse içtenlikle masumlukla her daim sevgide kalmanın en doğru yol olduğunu bilerek…. Doğduğunda hissettiğin sonradan bize unutturulan  bu sevgiyi hatırla ve Kabul et… Sen muhteşemsin… Kızgınlıkların,kırgınlıkların, kabullenişlerin, kabullenemeyişlerinle olan herşeyinle muhteşemsin…. Hatırlamayı seç… Attığın her adımda, konuştuğun herkeste, düşündüğün her anda , sana ne söylenirse ne yapılırsa yapılsın unutma sen MUHTEŞEMSİN çünkü sen SEVGİsin…. Al kabul et ve burada görmen gerekenin ne olduğu mesajını anla, bil, unuttuklarını hatırla… Evren sana herşeyle mesaj gönderir… Ne olursa olsun içindeki sevgiden kopmamanı hatırlatır.
Ve her sevgiyi seçtiğinde yaşamında yeni yollar açılır… Her zor dediğin o dönemin içindeki hediyeyi görmeyi seçtiğinde işte o nokta hayatının değiştiği noktadır. Unutma sen ne görürsen o’sun… Sen ne düşünürsen o’sun… Gördüğünü, düşündüğünü, hissettiğini farket ve hatırla… benim özüm ne?
Ne kelebek kozasından rahatlıkla çıkıyor, ne de civciv yumurtayı kırmadan… O canın yandığı anlar senin oluşumunu devam ettirdiğin, özünü unutmamanı hatırlatan anlardır… ve herşey değişir… bu yaşam döngüsüdür… Hiç bir kelebek kozasında kalmamıştır… Hiçbir civciv de yumurtasında… Kalmayı seçtiyse yaşam döngüsü de bu diyarda bitmiştir….
 
1000
icon
Mane 3 Ekim 2020 09:32

Cook dogru yazmışsın yüreğine sağlık canim👍👏👏❤

0 0 Cevap Yaz
Gülsüm Kısa 2 Ekim 2020 16:54

Muhteşem ❤️❤️❤️

0 0 Cevap Yaz
Sevda Çelebioğlu 2 Ekim 2020 15:33

Yüregine kalemine sağlık 🙏

0 0 Cevap Yaz
Tunc 2 Ekim 2020 12:12

Harika bir anlatim olmus.yureginize kalbinize saglik ♥

0 0 Cevap Yaz
Cengiz 2 Ekim 2020 09:18

ÇOK güzell ve Anlamlı

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Antalya News | Haber Siyaset Turizm Sanat Magazin, Antalya hakkında herşey