Nutuk çizgi roman halinde yayınlandı

HABERLER 11 Mayıs 2021 08:32
Videoyu Aç Nutuk çizgi roman halinde yayınlandı
A
a
Mustafa Kemal Atatürk'ün türk milletine bağışladığı Nutuk kitabı çizgi romana dönüştürüldü. 3 yıl uğraştan sonra basılan ve satışa çıkan Nutuk çıkar çıkmaz yoğun ilgi gördü. Kitabın çizimlerini Akgül Gökçe yaparken derlemesinide Yazar Senem Kale yaptı.
Kitabın çizeri Gökçe Akgül ise, üç yıl süren çalışmalarımız artık 320 sayfalık bir çizgi romana dönüştü.  Bağımsızlık mücadelesinden asla vazgeçmeyen başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlar için saygı ve minnetle anarken, umarız Nutuk hepimize ilham vermeye devam  eder dedi.

Senem Kale ve Gökçe Akgül Hakkında: 

Senem Kale, İzmir’de doğdu. Hacettepe Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra ODTÜ Sosyoloji yüksek lisansına devam etti. Ardından Bilgi Üniversitesi, Eğitim-Kitaplar ve Editörlük programına katıldı. 2005 yılında Milliyet Sanat ve Bilkent Üniversitesi Yeni Yetenekler Eleştiri Yarışması’nda 3.lük Ödülü’ne layık görüldü. Milliyet Sanat, Radikal ve Cumhuriyet Kitap gibi yayınlarda kitap eleştirileri yazdı, Sabit Fikir için yazarlarla söyleşiler düzenledi, ulusal ve uluslararası şiir ve kitap festivallerinde görev aldı, çocuk kitapları uyarladı ve çeşitli yayınevlerinde editörlük yaptı. Üç kitaptan oluşan Eğlenceli Tarih serisi, pek çok ortaokulda okutulmaktadır. Senem Kale halen DEX markasında yayın yönetmenliği yapmaktadır.

Gökçe Akgül, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu ve 2005 yılında illüstratör olarak çalışmaya başladı. Özellikle çizgi roman, karakter tasarımı, resimli kitaplar ve animasyon içerikleri için pek çok farklı projede çizer olarak görev aldı. Çeşitli kurum, kuruluş ve yayınevleri için 200’den fazla yayımlanmış eserin görsel tasarımını ve çizimini gerçekleştirdi. Oyun ve karakter, arkaplan ve story board tasarımlarının yanında yazdığı ve çizdiği çizgi roman kitapları da bulunmaktadır. Kitaplarının bazıları 6 ayrı dilde ve pek çok farklı ülkede yayınlandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı