Ressam İbrahim Ünay, pandemi sanat dünyasınıda etkiledi dedi

HABERLER 20 Mayıs 2021 19:11
Videoyu Aç Ressam İbrahim Ünay, pandemi sanat dünyasınıda etkiledi dedi
A
a
Antalyalıların yakından tanıdığı  Ressam İbrahim Ünay, pandemi  sanat ve sanatçılarıda derinden etkilediğini söyleyerek sanat galerilerinin bir an önce açılmasını istedi.

İbrahim Ünay yaptığı açıklamada şunları dedi. Bir yıldan fazladır tüm dünya pandemi ile mücadele ediyor. Pandemi nedeniyle tüm sektörler olumsuz etkilendi. Sanat dünyasıda bundan nasibini aldı. Sanat galerilerinin ve sanat atölyeleri malesef kapandı. Atölyeleri ziyaretlerimiz kesildi. Sergiler 1 yıldan fazladır yapılamıyor. Çalıştaylar, sempozyumlar iptal edildi. Psikolojik olarak bundan hepimiz etkilendik. Tabii bu süreçte pandemiyede teslim olmadık, inadına sanat ürettik, resim çizdik. Eminim ki bu süreci kısa sürede atlatacağız. Yeniden sergiler açacağız atölye ziyaretlerimiz sürecek, üretime devam edeceğiz dedi. 

Avrupa'da pek çok ülkede sanat müzelerinde  araştırmaları yapan İbrahim Ünay şimdiye kadar 35 kişisel sergi açtığını kaydederken, sempozyumlara, çalıştaylara, sanatsal etkinleri katılarak sanat adına önemli katkılar sunmuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı