www.milyos.com.tr

Ressam Sevil Duru'nun ''Kavuşum Serisi'' sergisi Mall Of Antalya'da

HABERLER 8 Eylül 2021 19:46
Videoyu Aç Ressam Sevil Duru'nun ''Kavuşum Serisi'' sergisi Mall Of Antalya'da
A
a
Antalya’da yaşayan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Mersin Anamurlu genç Ressam Sevil Duru, ‘’KAVUŞUM SERİSİ’’ adını verdiği resim sergisini 6.serisini Antalya Mall Of Sanat Galerisinde açacak.

16 Eylül Saat :19:00 da açılacak sergide sanatçının pandemi döneminde ürettiği eserler sergilenecek. Sergi 1 Ekim’e kadar devam edecek.

SEVİL DURU KİMDİR ?
12 Mart 1995 doğumluyum, Sıcacık bir şehir olan Anamur'da büyüdüm. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Sanatı Çocukluğumdan beri sadece uzaktan izledim, kendimi sanatla beslemem gerektiği düşüncesiyle ruhumla tanıştım. Ruhumu resmetmek; yaratıcılığın mucizeyi büyüsüyle beni şekillendirdi. Sanat çalışmalarıma çizgi olan inancım ile hayal ederek devam ettim." Sanat" benim için ruhumun bedenini evi gibi hissetmesidir... Sanatımın ana fikri; bembeyaz bir ruha bürünmüş zihnimizin, bize yaşamın rengini gösteren Yeryüzünün ve Gökyüzünün aşkından doğan duygularımızdır. Hepimiz hiçlikten meydana geliyoruz, hislerimiz ise içimizde heyecanla bizi bekleyen coşkun duygumuz; sonsuz huzurun rengi, her bir ton gelişen ve değişen duygularımız bazen koyu bazen açık : bazen ruhumuz mavi mi ? yeşil mi ? anlayamıyoruz ama bütüne uyumlanıyor, renkler tıpkı bize kim olduğumuzu anlatmaya çalışan içimizdeki renkleri gibi... Huzur, biz kontrol etmemeyi başardığımız zaman belirmeye başlar; içimizde rengarenk heyecanla bekleyen coşkun duygumuz da ! Zihniniz ise düşüncelerinizi muhafaza eden kaptır: Her düşünce, zihnin evreninde bir galaksidir. Ruhum, hislerim vücuduma dokunan sanatın enerjisi, beni buraya iten sanata olan sevgim. Öyle bir renk olmalı ki sadece kalbimle görebileceğim. Bomboş beyaz bir odanın içerisinde sizlere renklerimi ; kalbimi göstermekten onur duyarım..
.
ESERLERİMİN YER ALDIĞI SERGİLER :
 • Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Karma Sergi (2017-2018)
• Konya Kılıçarslan Gençlik Merkezi (2017) • Antalya Akra Barut Otel (2018) • Antalya Akvaryum (2019)
 • Antalya Muratpaşa Belediyesi Büyük Salon (2019)
• Bodrum Ortakent Yahşi Yalısı – ‘Kavuşum’ (2020)
 • La Visione Art Gallery- İSTANBUL ‘ Kavuşum ‘ (2021)
• Luna Sanat Galerisi –İSTANBUL ‘Kavuşum’ (2021)
 • Karl&Ein Art Gallery- İSTANBUL ‘Kavuşum’ (2021)
 • Galeri Next – İSTANBUL ‘Kavuşum’ (2021)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı