www.milyos.com.tr

Ressam Sevil Duru'nun eserleri havuzu zemininde

HABERLER 6 Aralık 2021 21:28
Videoyu Aç Ressam Sevil Duru'nun eserleri havuzu zemininde
A
a
Kavuşum serisi sergileri ile sanatseverlerin yakından tanıdığı ressam Sevil Duru'nun eserleri havuz zeminine taşındı. Tuval üzerine yaptığı resimleri havuz zeminine uygulayan Sevil Duru en son Aquarium Antalya havuzuna yaptığı uygulama hakkında şunları söyledi.

ANTALYA AQUARIUM ' da zemine uygulamış olduğum eserimden bahsetmekten büyük keyif duyuyorum.. Eserimi düz ve pürüzsüz bir zemin üzerinde uygulayıp, üstünü şeffaf epoksi ile kaplayarak korumaya alıyorum böylelikle zeminde deforma olmasına yönelik önlem alınmış oluyor. Mavi ve yeşilin tonlarının üstünde yürümek bir eseri hissederek deneyimlemek müthiş bir duygu.. Mekanın enerjisiyle bütünleşen bu eserim görenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı..

Beyaz bir boşlukta duran zihnimizdeki düşünceler bize yaşamın rengini gösteren pozitif ya da negatif yansımalardır. Bu hiçliğin içinde yer alan ; özgürlüğü arzulayan hislerimiz ise içimizde bizi heyecanla bekleyen coşkun duygularımızdır… Sonsuz huzurun renkleri her bir ton gelişen ve tanıdık duygularımız. Zihnimiz ise düşüncelerimizi muhafaza eden bir kaptır. Her düşünce zihnin evreninde bir galaksidir.

Ruhun Öz benlikle Kavuşumu ; Öz benliğimizde ruhumuzu arayarak hissettiğimiz bembeyaz boşluğun ‘hiçliği ‘ tanıma, doldurma içgüdüsüyle sahiplendiğimiz negatif hislerin farkına vararak, dünyevi zevklerden arınıp içimizde ışık ve güzellikle bizi bekleyen coşkun duygularımızın, karşımıza çıkan her insanda kendini bulup ruhun aynasıyla kavuştuğu o an…Yakınlık hissiyle kendini uzaktan izleyip, kendini bulan ruh ait olduğu yerin varlığını, bereketinin onda uyandırdığı hisler heyecanla bekleyen coşkun duyguları ; ruhun evinde olma hissi… sonsuz huzurun farkındalığı, öz benliğine kavuşumudur...

Ruhunun en derinlerindeki coşkun duygularınızı ortaya çıkartan bu eserimi büyük alanlarda sergilemek, beni en çok heyecanlandıran şey.. Bana hayal etmenin gerçekliğini hatırlatıyor.

Evrenin oluşumundan doğan mavi ve yeşilin pozitif yansıması hayallerini takip etme ve tutkularının peşinden giderek kendi kavuşumunu gerçekleştirmen konusunda ilham vermesi dileğiyle dedi.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı