www.milyos.com.tr

Ressam Turhan Ekici'nin adı bir park'ta yaşayacak

HABERLER 2 Mart 2022 16:36
Videoyu Aç Ressam Turhan Ekici'nin adı bir park'ta yaşayacak
A
a
Muratpaşa Belediye Meclisi Mart ayı meclis toplantısında sanat camiası adına önemli bir karar aldı.

06 Şubat 2022 günü kalp krizi sonucu vefat eden  çağdaş türk resim sanatının öncü isimlerinden Turhan Ekici’nin adı sanatçısın atölyesinin yanındaki parka verildi. Muratpaşa Belediyesi Meclis toplantısına GÜSAD adına Ertuğrul Hepgüzel temsil etti.

Meclisin kararından sonra bir açıklama yapan Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD Başkanı Ahmet Korkmaz şunları söyledi.

Ülkemizin yetiştirdiği resim sanatının öncülerinden GÜSAD Derneğimizin üyesi Turhan Ekici’nin ani vefatı ile camia olarak büyük şok yaşadık. GÜSAD olarak, sanatçı kişiliği, insani duruşu ile sanat camiası tarafından sevilen ve bilgi birikimini herkesle paylaşan ve yüzlerce ressam yetiştiren Turhan Ekici’nin isminin muhakkak yaşatılması gerektiğini düşündük. 30 yıla yakın zamandır sanat yaşamını sürdürdüğü atölyesinin yanındaki parka isminin verilmesini  için ilk adımımızı attık. Hiç vakit kaybetmeden Muratpaşa Belediyesine dilekçe ile müracaat ettik. 2 Martta yapılan Muratpaşa Belediyesi Meclisinde yapılan toplantı sonucu oy çokluğu ile değerli hocamızın ismi  Varlık Mahallesi’ndeki parka verildi.

Turhan Ekici  isminin verilmesinde yanımızda olan başta Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a Muratpaşa Belediye Meclisini temsil eden siyasi partilerin değerli üyelerine şahsım ve derneğim Antalya Güzel Sanatlar Derneği adına teşekkür ederim dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı