Ressamlardan 'iyilik projesi'ne anlamlı destek

HABERLER 10 Mayıs 2021 18:31
Videoyu Aç Ressamlardan 'iyilik projesi'ne anlamlı destek
A
a

Sosyal medyada bir araya gelen ressamlar, "Bulaşıcı olan iyiliktir" sloganıyla yaptıkları resimlerin satışından elde edecekleri geliri, koronavirüsten hayatını kaybeden kişilerin çocuklarının eğitimi için bağışlayacak.

Sosyal medyada bir araya gelen ressamlar, "Bulaşıcı olan iyiliktir" sloganıyla yaptıkları resimlerin satışından elde edecekleri geliri, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenlerin çocuklarının eğitiminde kullanacak.

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi (UPKS) ve Türk Eğitim Vakfı üyeleri, Kovid-19 sürecinin yaşandığı bugünlerde insanlara faydalı olmak için bir şeyler yapmaya karar verdi.

Yapılacak resimlerin satışından elde edecekleri geliri, Kovid-19'dan hayatını kaybeden kişilerin çocuklarının eğitimine harcamak için "Bulaşıcı olan iyiliktir." projesi hayata geçirildi.

Sosyal medyadan duyurusu yapılan projeye çok sayıda ressam destek verdi.

 

Antalya'da yaşayan ressam Deniz Karakurt Şekerci,  bu süreçte herkesi gibi kendilerinin de bir şeyler yapmak istediğini söyledi.

Sanatıyla insanlara faydalı olmak istediğini aktaran Şekerci, iki eseriyle projeye destek verdiğini vurguladı.

Resimlerini belirtilen kriterler çerçevesinde tamamladığını anlatan Şekerci, projenin suistimal edilmemesi için de ressamlardan tuvallerinin arkasına "Satışı yapılamaz. Elde edilecek gelir koronovirüsten hayatını kaybedenlerin çocuklarına eğitim bursu olarak verilecektir." notunun düşülmesinin istendiğini ifade etti.

Şekerci, resimleri yaparken kendi hayatından empati kurarak işe başladığını belirterek, şöyle konuştu:

"Eserimde koronavirüsten eşini veya ailesini kaybetmiş bir kadını işlemeye çalıştım. Herkesin bir kaybı, eksikliği veya bir yaşanmışlığı vardır. Çevresinde ailesini kaybetmiş bir çocuğun düştüğü boşluk vardır. Küçük bir empatiyle resimlerimizi yaptık. Çocuklara küçük de olsa bir faydam dokunursa, çok mutlu olurum. Sanatımızla bir çocuğun hayatına dokunacağız. Duygularımızı aktardığımız resimleri birilerinin satın almasıyla, çocukların eğitim hayatını destek olacağız. Aslında iyiliğin de bir virüs gibi yayılmasını istiyoruz. Biz de virüsün değil, iyiliğin bulaşmasını istiyoruz. "

Özellikle sağlık çalışanlarının fedakarca görev yaptığını vurgulayan Şekerci, çalışanların hayatlarını kaybederek ciddi bedeller ödediğini söyledi.


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı