Yamaç Kır Bahçesi Çakırların Gözdesi

Röportaj1 Kasım 2019 20:37
Yamaç Kır Bahçesi Çakırların Gözdesi
A
a

Yamaç Kır Bahçesi İşletme sahibi Mustafa Sağlam Antalyanews'e konuştu

Merhaba; öncelikle sizi tanımak isteriz Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?
Ben Mustafa Sağlam, çocukluğum ve gençliğimin bir kısmı Burdur Tefenni'de geçti. Uzun süre Burdur'da yaşadım. Ankara'da Kargo sektöründe çalıştım. Antalya'yı döndüğümde Kargo sektöründe bir süre devam ettim. Daha sonra hiç deneğimin olmadığı işi tercih ettim. Antalya Çakırlar'da kahvaltı mekanı açtım.
 
Kaç yıldır Çakırlar'da işletmecilik yapıyorsunuz?
2018 yılı Haziran ayında işletmemizi kurduk. 1.5 yıldır devam ediyoruz.

Mekanınızın özellikleri nelerdir?
İşletmemiz Çakırlar'da çam ağaçların içinde doğa ile başbaşa 3 dönüm üzerine kurulu bir işletme. İşletmeminizde 15 adet kamelya var, kışın etrafı kapatılıp soğuk havalarda soba ile ısıtılabiliyor. 300 kişilik açık geniş alanımız, 50 kişilik kapalı salonumuz ve çocuk oyun alanımız var. Kendi ellerim ile yaptığım yapay su kanalımız mevcut.

İşletmenizi diğer işletmelerden ayıran özellikler nelerdir?
Çakırlarda kahvaltı mekanlarının konseptleri birbirine yakın. Menülerimiz birbirini benziyor fakat  en büyük özellik otoparkımızın olması. Çünkü hafta sonları buralarda en büyük sorun otopark sıkıntısının yaşanması oluyor.

İşletmenizin menüsünde neler var?
İşletmemizin kahvaltı menüsü çok zengin. İsteğe göre serpme kahvaltı servisimiz mevcut. Ürünlerimizin çoğunluğu organik. Zeytinimizi kendimiz kuruyoruz, reçelimizi kendimiz yapıyoruz. Yöresel peynir çeşitlerini kullanıyoruz. Cevizi Burdur'dan getiriyoruz. İşletmede ayrıca bazlama, gözleme, katmer çeşitleriylede hizmet veriyoruz.

Kahvaltı dışında bir menünüz var mı ?
İşletmemiz her ne kadar kahvaltı mekanı görünsede kendir pişir kendin ye usulu ile de hizmet veriyoruz. İsteğe göre, doğum günü partileri, düğün, nişan ve grup yemekleri düzenliyoruz.

Antalyalılar neden sizi tercih etmeli ?
İşletmemizin ilk ilkesi temizlik. Hijyen kurallarını tamamen uyguluyoruz. Misafirlerimiz WC lerimizi gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Ucuz fiyat politikamız ile ön plandayız. Bizi en mutlu eden şey misafirlerin işletmemizden memnun ayrılıp yeniden bizi tercih etmeleri oluyor.

İşletmede tek başınamısınız?
İşletmeyi eşim ile birlikte yapıyoruz. İşletmenin patronu değil işçisi gibiyiz. Gece gündüz müşteri memnuniyeti için çalışıyoruz. 

Antalyalılar sizi nasıl ulaşabilirler ?
Bizi sosyal medya hesabından, Google harita uygulamalarından rahatça ulaşabilirler. 0 545 639 70 00 cep tlf'nu ile rezervasyon yaptırabilirler

Bizleri zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.
Yamaç Kır Bahçasi ailesi olarak bizde Antalyanews'i teşekkür ederiz.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Antalya News | Haber Siyaset Turizm Sanat Magazin, Antalya hakkında herşey