www.milyos.com.tr

Rus ressamlardan göz kamaştıran sergi

HABERLER 11 Temmuz 2022 23:34
Videoyu Aç Rus ressamlardan göz kamaştıran sergi
A
a

Antalya'da yaşamlarını sürdüren Rus ressamlar Olga Mandrik ile Oksana Muravyova ikilisi, resim çalışmalarını 'Harmony' adlı sergide sanatseverlerin beğenisine sundu

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin açılışını ANSAN Başkanı Tecelli Sercan Sırma, yönetim kurulu üyeleri, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi, ressamlar Olga Mandrik, Oksana Muravyova birlikte yaptı.

Rusya'da doğup büyüyen, üç yıldır Antalya'da yaşayan Olga Mandrik, çocukluğundan beri resim yaptığını, aldığı eğitimler sayesinde profesyonelleştiğini, resim yanında mandala çalışmasına da önem verdiğini belirtti. Mandrik, "Resimlerim benim hayata sımsıkı bağlılığımı ifade ediyor. İçimden geldiği gibi çizip renklendiriyorum" dedi.

İki yıldan beri Antalya'da yaşayan Oksana Muravyova, Rusya'nın başkenti Moskova'da Maden Enstitüsü'nden mezun oldu, fizik ve muhasebe okudu, bir yandan da resim sanatıyla uğraştı. Suluboya yanında yağlıboya resim çalışmalarıyla tanınan Muravyova, "Dünyaya açılan bir pencere olan Antalya'da yaşamaktan da mutluyum" diye konuştu.

Antalya'da yerleşik yabancıların da ilgi gösterdiği resim sergisinde farklı konulardaki 40 eser yer aldı. Sanatçılara ANSAN Başkanı Sırma teşekkür belgesi sundu, başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.(DHA)

1000
icon
Çetin Çiğdem 12 Temmuz 2022 00:29

Kutluyorum sanatçıları...gelip gezeceğim....

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı