www.milyos.com.tr

Şahinoğlu’nun “Birkaç Deniz Hikayesi”sergisi Osmanlı Tersanesi’nde

HABERLER 21 Temmuz 2021 17:14
Videoyu Aç Şahinoğlu’nun “Birkaç Deniz Hikayesi”sergisi Osmanlı Tersanesi’nde
A
a

Tamer Şahinoğlu 2021 yılı kişisel yaz sergisi “… BİRKAÇ DENİZ HİKAYESİ”ni, 21 Temmuz-03 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Bodrum Milta Marina - Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergi genel olarak, denizleri, derin denizlerdeki yaşamı, kıyı kasabalarını ve tersaneleri konu ediniyor. Sanatçı, soyut işlerinde sıkça ele aldığı denizleri ve onun temel unsurlarından olan tekne ve balıkları, farklı imgeler ilave ederek ifade ediyor.

 

Herhangi bir akımın izinde olmadığını söyleyen Tamer Şahinoğlu’nun resimlerindeki önemli özelliği spatula ve impasto tekniği ile ürettiği çalışmalarına, airbrush tekniğini eklemesidir. Böylece, bilindik yöntemleri sorgulayarak, eserlerinde üçüncü boyut algısını güçlendirecek alternatifler yaratmaktadır. Sanatçının uzun yıllardan bu yana minyatür tadındaki illüstrasyonlarından bildiğimiz figüratif-detaycı kimliğini, bu sergiyi de oluşturan son dönem soyut çalışmalarında da görmekteyiz.

 

Şahinoğlu, “… BİRKAÇ DENİZ HİKAYESİ” adlı bu sergisinde konu olarak ele aldığı denizi, özellikle büyük ölçekli tuvaller üzerinde, farklı ve cesur bir bakış açısı ile yorumluyor. Onun spatulasından çıkan yoğun jel çizgi ve tuşlar aracılığıyla oluşturulmuş eserleri, sizi “denizde bir keşfe çıkmaya” davet ediyor.

Özgeçmiş

 

Tamer Şahinoğlu, 1962 yılı Sakarya’da doğdu. İlk ve ortaokul tahsilini Sakarya’da yaptı, yüksek öğrenimini İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladı.

 

Çocuk yaşlardan itibaren resim yapmakta olan Şahinoğlu'nun eserleri, ilk olarak eleştirmen Sezer Tansuğ’un dikkatini çekti. Onun yönlendirdiği Fahir Aksoy, İbrahim Balaban, Nedim Günsür, Mehmet Pesen gibi ressamların teşviki ile de durmaksızın resim yapmaya devam eden Tamer Şahinoğlu, yurt içinde ve yurtdışında 50’den fazla karma resim sergisine katıldı ve pek çok önemli koleksiyonda eserleri ile yerini aldı.

 

Tamer Şahinoğlu halen, 1999 yılında yerleştiği Bodrum’daki atölyesinde resim çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kişisel Sergileri

 

·         1996 İstanbul - Beyoğlu Belediyesi Tünel Sanat Galerisi Sergisi

·         1998 İstanbul - Nişantaşı Oda Sanat Galerisi Sergisi

·         1999 İstanbul - Kadıköy Seven Galeri Sergisi

·         2002 Bodrum - Torba Sokak Sergisi

·         2016 Bodrum - Zeynep Sanat Galerisi Sergisi

·         2017 Bodrum - Gündoğan Galeri Costa Sergisi

·         2018 Bodrum - Gündoğan Galeri Costa Sergisi

·         2019 Bodrum - Gündoğan Galeri Costa Sergisi

·         2020 Bodrum - Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi Sergisi


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı