www.milyos.com.tr

Sanatçı Bedri Baykam’ın “I Am Not Afraid of Art” başlıklı sergisi, Bodrum’da açıldı

HABERLER 17 Temmuz 2021 10:28
Videoyu Aç Sanatçı Bedri Baykam’ın “I Am Not Afraid of Art” başlıklı sergisi, Bodrum’da açıldı
A
a

Sanatçı Bedri Baykam’ın “I Am Not Afraid of Art” başlıklı sergisi, Bodrum’daki Göltürkbükü’ndeki Flamm Bodrum’da sanatseverlerle buluştu.

Baykam’ın değişik dönemlerinden eserleri kapsayan sergide, son serisinden tuvaller, Bodrum’da son iki yılda yaptığı kâğıt çalışmalar ve 4D gibi çeşitli tekniklerden işleri ile birlikte 2019 yılında lansmanını düzenlediği Sanat Tarihi Haritası’nın versiyonları yer alıyor. İzleyiciler, sergiyi 10 Ağustos’a kadar ziyaret edebilir.

Bedri Baykam serginin adı “I Am Not Afraid of Art” cümlesini Pablo Picasso’nun da tekrarlamayı sevdiği söyleyerek “O da aynı şekilde tek bir görüntü, tek bir çıkış, tek bir sembol sanatçı stili ve görüntüsü oluşturmaya karşı çıkan, sürekli çocuksu bir deneysellikle kendi geçmişine, sanat ortamına yaklaşan bir sanatçı. O yüzden kendime yıllardır çok yakın hissettiğim bir meslektaşım. İşlerimle Picasso’nun işleri arasında bir teknik stil bağlantısı fazla yok ama bu deneysellik ve yaramazlık tutkusu belki en önemli ortak noktalarımızdan. O yüzden ‘Ben Sanattan Korkmuyorum’ ben sanatta yeni şeyler denemekten korkmuyorum anlamına da geliyor” diye konuştu.  Baykam’a göre sanatçının en büyük iddiası tavrından tanınmak. Sanatçı “Sanatın benim gözümde en büyük tehlikesi sanatın sanatçıyı esir alıp başarılı bir anının sonsuza dek neredeyse piyasa tarafından tekrarlanmasını istemesi. Hep bundan uzak durdum. Bu yüzden o farklı sergileri birbirlerini tamamlayan veya bir soyağacı ilişkisinde birbiriyle geçişkenlikleri olan, birbiriyle flört eden, değişik dönemlerim ve serilerim var.” dedi.

 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı