www.milyos.com.tr

Sanatseverler “Kahve ile Suluboya Şenliği”nde buluştu

HABERLER 17 Haziran 2021 21:43
Videoyu Aç Sanatseverler “Kahve ile Suluboya Şenliği”nde buluştu
A
a

Turuncu Art Cafe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen ressamlar kahveyi boya olarak kullandı.

 Göztepe’de bulunan Turuncu Art Cafe’de ikincisi gerçekleştirilen ”Kahve ile Suluboya Şenliği 2”de ressamlar boya olarak sadece kahvenin kullanıldığı workshop çalışmasında manzaradan doğaya farklı çalışmaları ortaya çıkardı.

”Kahve basit gibi görünen kullanılması oldukça zor bir malzeme” olduğunu ifade eden Ressam Emirhan Murat Ergün; “Kahve suluboya yaparken kahvenin genelde bal ile karıştırıldığını, kıvamlı hale getirip suyla açarak tonlama yapıldığını akasya ağacının özünden yapılan Arap zamkı denilen bir malzeme var. Ben de kahveyi biraz koyulaştırdım, yaktım ve içine Arap zamkı koydum. Beklettim, kuruttum ve taş sulu boya şekline getirdim.” ifadesini kullandı.

 

Etkinliğe katılarak kahve ile sulu boya çalışan Saliha Gümüş uzun yıllardır resim yaptığını, eğitimini aldıktan sonra daha yoğun çalışmaya başladığını söyledi.

” Keyifli bir çalışma yapıyoruz” Kahvenin içine karıştırılan balın resme bir pırıltı verdiğini kaydeden Gümüş, “Güzel, hoş duruyor, suluboyayı andırıyor. Malzemeyi Turuncu Art Cafe’den temin ettiler, biz de kağıdımızı, fırçamızı aldık geldik, keyifli bir çalışma yapıyoruz.” şeklinde konuştu.  Etkinliğe katılarak kahve ile suluboya çalışmaları yapan katılımcılar yaşadığımız Pandemi sürecinde az da olsa Sanat adına bir nefes olduğunu belirttiler.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı