www.milyos.com.tr

Türk Ressamlarımızın Tabloları Pul Serisi, «Devrim Erbil» ile Başladı

SANAT 6 Mayıs 2021 13:14
Videoyu Aç Türk Ressamlarımızın Tabloları Pul Serisi, «Devrim Erbil» ile Başladı
A
a

PTT AŞ; geçtiğimiz Mart ayında Türk Ressamlarımızın Tabloları – Devrim Erbil konulu anma pulu ve ilkgün zarfını tedavüle sunmasının ardından Resimden Pula Devrim Erbil – İstanbul Resimleri konulu bir sergi düzenleyerek yeni pul serisini tanıttı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen ve 1991 yılında Devlet Sanatçısı unvanı ile onurlandırılan ressam Devrim Erbil, geçtiğimiz Mart ayında Posta ve Telgraf Teşkilat Anonim Şirketi’nin (PTT AŞ) bir dizi etkinliğinin odağında idi.

PTT AŞ’nin hazırladığı 2021 Yılı Pul Emisyon Programı kapsamında tedavüle sunulan Türk Ressamlarımızın Tabloları – Devrim Erbil konulu anma pulu ile söz konusu pula ait ilkgün zarfı, PTT iş yerlerinde, PTT’ye ait filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında 19 Mart 2021 tarihinde satışa sunuldu. Hemen ardından, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda, sanatçının eserlerinin yer aldığı Resimden Pula Devrim Erbil – İstanbul Resimleri konulu bir sergi düzenlendi. Sergide Erbil’in eserlerinin yanı sıra Türk Ressamlarımızın Tabloları pul serisinin ilki olan Devrim Erbil anma pulu ve ilkgün zarfı da tanıtıldı. 

“Serginin Amacı Türk Sanatçısını Tanıtmak”

Sergi açılışına video konferans yöntemi ile katılan Devrim Erbil’in değerlendirmeleri ise şu şekilde:

“İletişim; her zaman özlemleri, sevgileri, kavuşmaları hatırlatır. Pul sergisi, bunu sanat yoluyla gerçekleştirmemize imkan verdi. Pul, bütün evreni dolaşan, herkesin görebildiği, o ülkeyi ve kültürü anlatan bir nesnedir. Böyle bir serginin gerçekleşmesi, sanatı pek çok yere ulaştırmak anlamına geliyor. Bu serginin amacı Türk sanatçısını tanıtmak ve sanatın yaygınlaşması için birer örnek olmak.”

Umarız PTT, sanatçılarımıza verdiği değeri vurguladığı bu halkla ilişkiler etkinliklerinin yanı sıra, pulların sadece bir koleksiyon malzemesi olmaktan çıkıp halkımızın günlük hayatta kullanımını yaygınlaştıran projelere de imza atar.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce Antalya Resim Festivali devam etmeli mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

Antalya News | Kültür Sanat Portalı